Benedetto, Martínez’i övdü ve Boca’daki diğer teknisyenlerle arasında ciddi bir fark olduğunu belirtti.

Üç ay sonra, Dario Benedetto Boca’daki mülkiyetine geri döndü ve bunu en iyi şekilde yaptı. Xeneize’nin Tigre’ye karşı belirleyici 2-0 galibiyeti ve döngünün ilk zaferini elde etmek için rotayı belirlemesi Diego Martínez. Toplantının ardından, Boru Golden duyduğu mutluluğun yanı sıra, bu anın avantajını kullanarak mavi-altın sarılı kurumdan geçen son antrenörlere “sopa” fırlatırken, aynı zamanda mevcut antrenörünün çalışmalarını da övdü.

“33 yaşındayım ve her şeyi bilmiyorum, her gün öğrenmeye devam ediyorum. Oyuncuya ulaşan, coşkulu, çalışkan bir antrenör kadrosu var.“, forvete ulaştıktan sonra itiraf etti Boca oyuncusu olarak 71 gol ve muhtemelen ekip içindeki etkinizin yeniden önemli olduğunu hissedeceksiniz.

Ve Martínez’i övmeye devam etti: “Şeffaf bir insandır oynayanla da oynamayanla da birliktedir ve bu takımda çok belirgindir. “Pozitif olmaya çalışmalı, onu dinlemeli ve ne istiyorsa onu yapmalısınız.”

Ancak Benedetto, yaptığı açıklamalarda takımın çalışma şeklinden memnun kaldıktan sonra son çalıştırdığı antrenörleri sert bir şekilde eleştirmekten çekinmeyecekti. Jigolo. “Takımla yaşayan, boyalı olanla konuşan, tüm maçları birlikte oynadığı bir antrenörümüz olmayalı uzun zaman oldu.“, Martínez’in oynamayan futbolcuya verdiği rolün altını çizerek 9 numaraya saldırdı, Pipa’nın son zamanlarda yaşadığı bir durum.

“Takımın derinliklerine inen ve çok iyi bir teknik kadro var. Daha sonra sahaya çıkmayı denemeliyiz ama bu da yansıyor.“dartını fırlatırken Pipa’yı ekledi.

Son olarak, uzun bir kuraklığın ardından gol atmaya geri dönüşünün bir analiziyle bitirdi. “Bir süredir birkaç dakika oynamamıştım, bundan en iyi şekilde yararlandım. Sahada kendimi iyi hissettim, dönüşebilmek güzel ve bunu bir süredir yapmıyordum.Dört ay sonra attığı golün ardından “Umarım böyle devam edebilirim” diye itiraf etti.

Benedetto, Ocak 2022’de Boca’ya döndüğünden beri şu kişi tarafından yönetiliyordu: Sebastián Battaglia, Hugo Ibarra Ve Jorge Almiron. Ancak Colo Colo’nun mevcut teknik direktörü Pipa’nın yüksek performansı nedeniyle yeni bir müsabaka sunulduğunda sahipliğini ve itibarını kaybedebilirdi. Miguel Merentiel ve gelişi Edinson Cavani. Mavi-altın rengi formayı giydiğinden beri en uzun olumsuzluk serilerinden birini yaşamak zorunda kaldığı da ekleniyor.

Açıklamada muhtemelen en çok dikkat çeken kişi, Pipa’nın yedek kulübesinden birkaç maç izlemek zorunda kaldığı ve istenen dakikaları elde edemediği eski Lanús koçuydu. İkilinin yolları İspanya’nın Elche kentinde kesiştiğinde o küçük çekim bile acı çekti.

Ancak ‘9’ Xeneize’deki tabir, görevde olan seleflerini gözden kaçıracak gibi görünmüyor.

Cavani’nin kuraklığı karşısında Benedetto’nun desteği

Miguel Merentiel’in bu sene şu ana kadar iki gol attığı gerçeğine Benedetto’nun golü de eklenince, Boca’da henüz kutlama yapamayan tek santrfor Edinson Cavani oldu. Bu vesileyle Uruguaylı oyuncu, kadroda yer almasına izin vermeyen kontraktürü nedeniyle Tigre’ye karşı maçı dışarıdan izledi.

Benedetto ve Cavani, Boca’nın kale önünde gelişmeye çalışan forvetleri. Fotoğraf: JUAN MABROMATA / AFP.

Durumu göz önünde bulunduran Pipa, takım arkadaşının kale önünde tam olarak iyi olamadığı için yaşadığı seriyi analiz etmeye çalıştı. “Ona hiçbir şey söylemedim ama o biliyor, kafasında 500 golü var, ne diyeyim?, onun sahip olduğunun yarısına bile ulaşamıyorum. Geçen gün durumlar açıklandı, Boca’ya geldiğimde başıma geldiDurumlarım olduğunu ve bunları dönüştüremediğimi ve her zaman olasılıklar varsa golün geleceğini söyledim” yorumunu yaptı.

Ve şunları söyledi: “O da benim gibi dokuz yaşında ve ikimiz de kaleden yaşıyoruz, bu bizim başımıza gelmedi ve Miguel’in başına geldi, onun çok iyi bir serisi var ve bunu böyle tutmaya çalışmalıyız, bu oluyor ve Edi ve ben değil ve birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Biz ileriyiz ve bundan yaşıyoruzher ikisi de grup için olumlu olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir