ATP pistindeki ilk maçında Peque Schwartzman’ı mağlup eden dünya şampiyonunun oğlu Román Burruchaga’nın hikayesi

Kordova muhtemelen kalplerde özel bir yeri vardır Burruchaga. O tarafta, Jorge1986’da Milli Takım Dünya Şampiyonu olan 1. Lig’deki ilk golünü onlarca yıl önce Estudiantes de Río Cuarto’ya karşı atmayı biliyordu. Oğlu da onu takip etti MauroGeçen yıl Talleres’e yaptığı ziyarette Arsenal forması ile futbolcu olarak ilk çıkışını yaptı. Şimdi sanki kader yazılmış gibi sıra ondaydı. RomaÜlkenin coğrafi merkezinde spor hanedanlığını sürdürmek için de ilk adımlarını attı. Ancak bir futbolcu olarak değil, tenis dünyasının içinde yer aldı: İlk çıkışını bir turnuvanın ana çekilişinde yaptı. ATP turnuvası karşı unutulmaz bir zaferden başka bir şey değil Diego Biraz Schwartzman.

Román Burruchaga, tıpkı babasının Dünya Kupası finalinde Almanya’ya attığı golü kutladığı gibi, ellerini havaya kaldırmış, gözleri kapalı ve kaçınılmaz bir gülümsemeyle (sadece eski tekrarlardan bildiği kadarıyla) ATP devresi içindeki ilk zaferini kutladı. ilk turda Kordoba Açık. Daha az bir şey değil 6-1, 4-6 ve 6-4’ü kazandıktan sonra İki saatten biraz fazla süren düelloda iyi tenis performansı göstermeden devam eden Peque Schwartzman’a.

“Kendim hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Bu, Roman’ın kazandığı ilk ATP maçıydı. Seviyeme kızgınım ama Başka bir Arjantinlinin katılmasının olumlu tarafını görmelisiniz. Umarım bundan keyif alır ve ilerlemeye devam eder,” diyen Schwartzman, kazananının yeteneğini fark etti ve bu da onu geçen Ekim ayından bu yana taşıdığı olumsuz galibiyet serisini sürdürmeye zorladı.

Onun için 22 yıl ve pozisyonu işgal ediyor Sıralamada 170, Burru oğlu, raket dünyasında kendi tarihini oluşturmaya başlamak için ilk adımı attı. Başkent Córdoba’yı vuran bunaltıcı sıcak altında, yurt dışında uzun süre oynadıktan sonra evinde bunu başardı, ancak bir dünya şampiyonunun desteğine sahip olmanın özel motivasyonuyla. Babası sahanın orta sahasındaki tribünlerdeydi. Kempes Spor PoloJorge’nin ilk golünü attığı ve Mateo’nun futbolcu olarak ilk kez sahneye çıktığı eyalet stadyumunun bitişiğindeki bir mülk. İnanılmaz ama gerçek.

çok mutluyum. Bunu aileme ithaf ediyorum. İyi kontrol ediyordu ama bir maçı bitirmek asla kolay değil, özellikle de Schwartzman’a karşı. Dört maça ihtiyacı olan Roman, “İlk ATP maçımı kazandığım için mutluyum” dedi. maç puanları muhtemelen asla unutamayacağı bir zaferi tanımlamak için.

Sağ elini iki elinin tersiyle vuran genç oyuncu, rakibini yendikten sonra ana çekilişe katılma hakkını güvence altına alarak dev bir adım atmıştı. Hernan Kazanova Ve Marco Cecchinato quali’de. Bu durumun önemi, babasını aynı Salı günü koçuyla birlikte yarışmanın ilk maçında hazır bulunmak üzere uçağa binmeye motive etti. Leonardo Mayer2016 Davis Kupası’nın tarihi şampiyonu.

“Evimde oynamak her zaman özeldir ve kazandığım için mutluyum. Babam beni burada görmek istedi183 santimetre uzunluğundaki solist, “Beni her zaman destekliyordu ve artık bu günlerde bizimle kalacak” dedi.

Şimdi, 250 kategorideki turnuvanın bir sonraki turunda yerini garantileyen Roman, Perşembe günü Alman takımıyla karşılaşacak Yannick Hanfmann (59.)Perulu Juan Pablo Varillas’a karşı yeni kazanan. Jorge’nin Córdoba’daki kalışını uzatması ve en sevdiği sporlardan bazılarının tadını çıkarmaya devam etmesi için yeterli bir bahane.

Burruchaga, ikinciliğin ardından antrenörü Leo Mayer ile birlikte. Fotoğraf: @romanburruchaga

Evet çünkü Tenis aynı zamanda Independiente idolünün hayatına da girdi. Bu olay, Fransa’nın Nantes şehrinde dersler aldığı ve bazı turnuvalara katıldığı sırada gerçekleşti, ancak en büyük mesleği her zaman ağları şişirmekti.

Babasının oğlu. Çünkü tıpkı Burruchaga Sr.’ın raketi bir amaç olarak alması gibi Hobioğlu Roman da ona aynısını yaptı futbol. Hatta 8 yaşında tenisi keşfedene kadar en sevdiği spor haline geldi ve bu onu çılgına çevirdi. Bunu, çocukluğunda top oynadığı River adlı kulüpte yaptı.

Bir süre Núñez kurumunda her iki sporu da yaptıktan sonra, Román tenise gitmeye karar verdi. Ve küçük yaşlardan itibaren babasının spor yeteneğini miras aldığını açıkça belirtti. 2016 yılında Arjantin’i 14 Yaş Altı Dünya Şampiyonu yapan takımın bir parçasıydı.Tıpkı babasının finalde attığı gol gibi Burru da finalde Çin’e karşı kendi maçını kazandı. Ayrıca 2018’de Güney Amerika şampiyonu da oldu.

Román, 2019’un başından bu yana binlerce gençlik müsabakasında oynadıktan sonra çeşitli turnuvalarda yarışarak teniste yolunu çizmeye başladı. ITF ve Challenger kategorisi turnuvaları.

Her ne kadar 2021 ortasına kadar olmayacak olsa da, Mariano Hood Ve Mariano Monachesine zaman Gdynia M15Polonya, profesyonel olarak ilk şampiyonluğunu kazanacaktı.

Burruchaga’nın oğlu, Peque Schwartzman’ı yendikten sonra büyük hayaller kuruyor. Fotoğraf: @romanburruchaga.

Kupayı kaldırmak çocuğun bir şeye dönüşmesini sağladı İlk 700. Üç yıl sonra, Peque Schwartzman gibi, dünya sıralamasında ilk 100’ün işgal ettiği sularda, dünyanın eski ilk 8’ine karşı kazandığı zaferle dolaştığını kim söyleyebilirdi?

Ancak teklerde olduğu gibi çiftlerde de Burru öne çıkıyor. Şurada konumlandırılmıştır: Sıralamada 291. sırada -2021 ve 2022 yıllarında en iyi serisini yakalayarak 191 oldu-: Üç M15’i kaldırdı ve Challenger’ı Sevilla’dan aldıkutsamaların her birinde ortağı asla tekrarlamamak.

Geçen yılı Brezilya’da ikincilikle kapatarak, yıldan yıla biriktirdiği deneyim, Román’a rüya gibi bir sezon geçirme şansı verdi. Bu, elemelere katılarak kanıtlandı. Hong Kong ATP 250 ve başka hiçbirinden Avustralya Açık. Her ikisinde de elendikten sonra, üçüncü kez cazibesi vardı ve şimdi toprak turun başlangıcını temsil eden Córdoba Açık’ta ilerlemeye devam etmeyi hedefliyor.

Roman, zafer gecesinin ardından, “Amaç sıralamada mümkün olduğu kadar yukarılara çıkmak, öğrenmek, antrenman yapmak ve gelişmek ve ardından sonuçlar gelmektir” diye analiz etti. Arjantin tenisine adını yazdırmak için atması gereken adımlar konusunda net görünüyor. Ve kim demiş ki futboldaki babası gibi dünyanın en iyileriyle omuz omuza olmayı başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir