Milyoner olan en genç kişi olarak Saviola’yı geçti

yakın olmuştu Franco Mastantuono İlk yarıda formayla ilk golünü attı Nehir. Olağanüstü bir virajla serbest vuruş kullandı ancak top, sopayla üst direğin tam kavşağına çarptı. Ancak Azul’lu çocuk intikam aldı ve soyadını Milyoner’in muhteşem tarihine ekledi: 67. dakikada serbest bir topla ceza sahasına girdi ve Arjantin Kupası adına Excursionistas’a karşı 3-0’lık ikinci golü attı. . Böylece kırmızı bantla geçiş yapan en genç futbolcu oldu ve başkalarını geride bırakmadı. Javier Saviola.

Profesyonel Lig Kupası’nın ilk gününde Argentinos Juniors’a karşı profesyonel ilk maçına çıkan Mastantuono, o günden bu yana yaptığı farklı müdahalelerde ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hazırlık döneminde de iyi yumruklarının izlerini bırakmıştı.

River taraftarları oyunun bu bölümünde sıkıntı yaşadı çünkü Miguel Borja’nın kalesinin ötesinde Franco Armani Kendisinin işlediği bir cezayı durdurmak için kahraman kostümünü giymişti.

Sol bek oyuncusu Héctor David Martínez’in kullandığı topun sol kanattan pivot şeklinde sahaya ulaşması uzun sürmedi, önce Facundo Colidio vurdu ama Borja blok yaptı ve Mastantuono topu kaleye gönderdi. birkaç metre öteden.

Mastantuono, kulüp tarihindeki en erken gol atan oyuncular arasında zirvede yer aldı. 16 yıl 177 günde rekoru aştı Javier Saviola (1996’da 16 ve 311’de dönüştü), Lucas Ocampos (2011, 17-40), Daniel ‘Keko’ Villalva (2009, 17-55) ve Fernando Cavenaghi (2001, 17-166).

“Sevdiğim formayla bir hayalim gerçek oldu, burada büyüdüm ama tüm takım adına da mutluyum. Birçok kişi bunun kolay olduğunu düşünüyor ama takım çok çalışıyor, çok zor”Mastantuono güvence verdi.

“Takımda geldiğimden beri bana çok yardımcı olan çok iyi insanlar var. Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum, tecrübeli olanlar onlar. Nacho Fernández bir rol model ve inanılmaz bir oyuncu”tepe.

Fotoğraf: JUAN JOSE GARCIA – CLARIN

Seçiminden Monumental’deki ilk çıkışına kadar

Inferiores Nehri tükenmez bir taş ocağı olmaya devam ediyor. Her yıl yeni mücevherler gün yüzüne çıkıyor. Geçen yıl Diablito Claudio Echeverry’ydi, henüz 17 yaşındaydı ve şimdiden Manchester City’ye satılmıştı. Ve 28 Ocak Pazar günü, Facundo Colidio’ya katılan ve henüz 16 yıl, beş ay ve 14 günlükken ilk resmi maçını oynayan Azullu çocuk Mastantuono ilk maçına çıktı. Böylece milyoner kulübünün tarihinde Birinci Lig’de forma giyen en genç üçüncü oyuncu oldu.

Çocuk memleketinde iki spor dalında öne çıkıyordu: tenis ve futbol. İlkinde, 12 Yaş Altı ulusal sıralamasında en iyi beş arasında yer aldı, ikincisinde ise solak, 2015 yılında yaptıkları bir testte River gençlik futbolundan sorumlu olanların gözlerini kamaştırdı. Kulüp emekliliğine ulaşın.

Beş yıl içinde Dokuzuncu, Yedinci ve Beşinci sıralarda yer almaktan Martín Demichelis liderliğindeki profesyonel takımın bir parçası olmaya ve 2024 sezon öncesi sezonuna katılmaya başladı. Geçen yılın Ağustos ayında, Aralık 2025’e kadar olan ilk sözleşmesini fesihle imzaladı. 30 milyon avroluk madde.

10 Aralık 2006’da Vélez’e karşı 1-1 berabere kalan Mateo Musacchio, River’ın birinci liginde forma giyen en genç futbolcu oldu. 16 yıl 3 ay 15 günlüktü. Geride, 28 Kasım’da 16 yıl 4 ay 24 günde San Lorenzo’ya (3-3) karşı 1948’deki profesyonel grevde çıkış yapan Pipo Néstor Rossi’nin kardeşi Omar Guillermo Rossi’nin kurduğu işaret kaldı. Grev zamanlarında oynayan diğer genç oyuncuların aksine Rossi, daha sonra Huracán’a kiralanarak ve kulübe iyi bir dönüş yaparak Birinci Lig’e yerleşti. Ancak 1957 yılında lösemiye yakalandığı tespit edildi ve 11 Temmuz 1957’de 25 yaşındayken hayatını kaybetti.

Diğer üç kulüp zaferi de 16 yaşında çıkış yaptı. Bunlardan ilki, 28 Temmuz 1935’te (Ferro ile 1-1) o yaşta, sekiz ay 13 günlük olan Adolfo Pedernera’ydı. Zaten 80’lerde olan Pablo Aimar, 11 Ağustos 1996’da (Colón ile 0-1) 16 yıl, dokuz ay ve dört günlükken ilk maçına çıktı; Javier Saviola ise 18 Ekim’de 17 yaşına girmesine 24 gün kalmıştı. 1998 Gimnasia de Jujuy’a karşı (2-2).

“Mastantuono Arjantin’de çocuk tenis şampiyonuydu. Futbola tam olarak ikna olmadı ama şans eseri kulübün pansiyonunda yaşayarak ve maçlarla bizimle kalmaya ikna oldu,” dedi bugün Çocuk koordinatörü Gabriel Rodríguez birkaç gün önce Clarín’e. Çocuk sol ayaklı, klasik bir smaçör, oyun kurucu olarak hareket edebilecek teknik ve taktiksel çok yönlülüğe sahip, dribling yapabiliyor ve muazzam bir yumruğu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir