Federico Coria ve Facundo Bagnis sahada gülümsüyor ve ATP Córdoba’da Arjantinli bir finalist olacak

Córdoba’daki ATP 250’nin Arjantinli bir finalisti olacak. Federico Coria Üçüncü sıradaki Tomás Etcheverry’yi bu Cuma 6-3 ve 6-4’lük setlerle yenerek şaşırttı ve bu Cumartesi saat 18.00’den itibaren yarı finalde başka bir Rosario oyuncusuyla karşılaşacak. Facundo Bagnisİspanyolları yolda bırakan Jaume Munar 7-5 ve 6-4.

Sebastián Baez Günün diğer Arjantinli kahramanı olacak çünkü bu Cuma ödeme gücüyle mağlup oldu Facundo Díaz Acosta Villa Gesell’de doğmuş ama İtalyan vatandaşlığına geçmiş adamla tanışmak Luciano Darderi. Geçen hafta sonu Arjantin’e Davis Kupası Finalleri’nde yer veren Buenos Aires’li adam son şampiyon.

“Córdoba benim yerim. Buraya geliyorum ve kendimi iyi hissediyorum. Kendimi herkesle rekabet etmeye teşvik ediyorum. Sıralama plakasını göremiyorum”dedi Coria, dünyada 93. sırada.

Rekoru da bunu kanıtlıyor. Bu Cumartesi günü oynayacak. ATP düzeyinde beşinci yarı final Bunlardan üçü Mario Alberto Kempes Spor Merkezi’nde düzenlenen turnuvada yer aldı. En son ne zaman arka arkaya üç galibiyet aldın? Geçen yıl Córdoba’daki ATP 250’de, Báez ile finalde düşmeden önce dört galibiyet elde etmişti.

Bu Cuma, Güney Amerika tenisinin ana raketlerinden biri olan Etcheverry’nin kalitesi ve aynı zamanda sergilediği oyun seviyesi nedeniyle kariyerinin en iyi zaferlerinden biriydi. Başlangıçtan itibaren kararlıydı ve birçok an boyunca sahneyi domine etti ama aynı zamanda nasıl acı çekileceğini de biliyordu ve rakibinin gücüne çok iyi direndi. Böylece zorlu iki sette, bir saat 49 dakikalık oyunda kazandılar.

“Rahat bir şekilde yaşadım. Sıralaması daha iyi olan birine karşı oynadığınızda bu sizi daha rahatlatır. Ben de bundan kendi avantajıma yararlandım. Ritimle geldim ve çok az basit hatayla Tomy’yi yenmeyi başardım.”yarı finale yükseldikten sonra analiz edildi.

Etcheverry’nin performansında bir düşüş var. Avustralya Açık’ta Andy Murray ve Gael Monfils’i yendikten sonra üçüncü turda Novak Djokovic’e yenildiği iyi performansın ardından Güney Amerika’da geçirdiği süre beklentilerin altında kaldı. Davis Kupası’nda Timofey Skatov’a (278.) yenildi ve şimdi Córdoba’ya veda etti.

Öte yandan Bagnis mutlu. Munar’ı 33 yıl 11 ay 11 günde yenerek, Guillermo Vilas (34 yıl 11 ay, Prag 1987) ve Carlos Berlocq’un (34 yaş ve 1987) ardından bir ATP turnuvasında yarı finale yükselen üçüncü en yaşlı Arjantinli tenisçi oldu. Buenos Aires’te 10 gün 2017). Bu, 2021’deki Córdoba ve Viña del Mar’dan sonra kariyerinin üçüncü yarı finali olacak.

“Bu seviyede sıralama turlarına çıkıp üç maç kazanmak kolay değil. ATP’de yarı final yapmaya alışkın değilim ve kafanızın gevşemesini engellemeniz gerekiyor.”Bagnis açıkladı. Ve şu sonuca vardı: “Bazen sonuçlar gerçekleşmiyor ve bu yaşta her şeyi yeniden düşünüyorsunuz. Meslektaşlarımın hepsi işi bırakıyor ve bunun bir faydası yok, heh. Sonuç için çalışmak amaçtır ve bunlar gerçekleştiğinde bundan keyif almalısınız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir