Sarmiento’nun 12 saniye sonra dönüşmesine neden olan alışılmadık hatası

Kaçırılan bir penaltı ve 12 saniye sonra atılan gol, oyunu en azından alışılmadık hale getiren durumlardır.. Santiago del Estero’nun Merkezi Córdoba’sı o yendi Sarmiento de Junín (3-0) bu çeşnilerle ve ancak o zaman Lig Kupası’ndaki ilk zaferlerini elde ettiler.

En dikkat çeken şey ise ikinci gol oldu. Oyun yeniden başladığında Sarmiento ortadan servis attı ve Jeremías Vallejos adına oynayan Pablo Pérez’i karşıladı ve takım karşı sahaya ilerlerken Diego Calcaterra adına gol attı. Ferroviario’da bu hareketten rahatsız olan tek kişi Florián Monzón’du; ziyaretin son defans oyuncusunun kötü pasını fırsat bilerek topu çaldı ve saha içinde gol atarken, maçın ikincisinde puan almadan gol attı.

https://www.youtube.com/watch?v=vC-F5HiIg5c

Yerel takım daha önce skoru Tomás Molina’nın kafa vuruşuyla açmayı başarmıştı. Eski Talleres neredeyse fark edilmeden bir köşe vuruşu yaptı ve bu, Sarmiento’nun kötü gecesinin habercisiydi.

Çünkü Junín’in takımının penaltıyla eşitliği sağlama şansı vardı ancak Lisandro López, kalecinin de seçtiği sol direğe topa vurdu.

Alışılmadık bir golle başlayan ikinci yarıda hareketlilik yaşandı. 33. dakikada Santiago takımı, sağdan içeri giren Oscar Garrido’nun karşı taraftan gelen ortasıyla bağlantı kurarak Junín’in takımına karşı avantajını artırdı.

Son dakikaya kadar skoru yakalamaya çalışan Huevo Rondina takımının özgüveni bir yana, üçüncü gol maçın seyrini bozdu. Central Córdoba de Balbo’daki ikinci turunda, itiraz edilemez bir 3’ten 0’a kadar aktive edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir