ALS hastası ilk antrenörü için zorlu bir zafer ve özveri

Leila

Global Mod
Global Mod
Fernando Belasteguin 230 şampiyonluk kazandığı ve 16 yıl üst üste dünya paddle tenisi sıralamasında bir numara olduğu başarılı kariyerinin son döneminden geçerken derin duygu dolu anlar yaşıyor.

Sezon sonunda emekli olacağını açıkladı ve şu sıralar Arjantin'de son turnuvasını oynuyor: Mar del Plata'nın Premier Paddle P1'i. İlk olarak son 16 turunda Juan Tello ile birlikte İspanyol Juan Antonio Diestro ve Pablo Lijo'yu 4-6, 6-2 ve 6-3'lük setlerle mağlup eden taraftarlar tarafından alkışlandığında gözyaşlarına boğulduğu görüldü. . “Hadi Bela, hadi gidelim… yumurtlayalım… kazandık” tribünlerden bağırışlar geliyordu.

Ve bu Perşembe, çeyrek finalde İspanyollar Javier Barahona ve Teodoro Zapata'yı yendikten sonra mikrofonu eline aldığında heyecanlandı. “Herkese iyi akşamlar. Çok kısa konuşacağım. Bugün bunu takımla, ailenizle ve hepinizle paylaşmanın ötesinde, aramızda çok özel bir kişi var.” İlk öğretmenimin üzerinden 34 yıl geçti.” Söylemeye başladı.

Ve iletimin görüntüsü birlikte gitti Ördek Estruch, gözyaşı denizinde. Belasteguín'in ergenliğinden beri yarattığı efsanenin ilk koçu Estruch acı çekiyor birKasları zayıflatan ve fiziksel fonksiyonları etkileyen bir sinir sistemi hastalığı olan kendisi, Mar del Plata Spor Merkezi'nin tribünlerinden birinde tekerlekli sandalyede görüldü. Ve derinden etkilendim.

“Bana sadece sporla ilgili değil, hayata dair de pek çok şey öğretti” sürekli bella ve duygunun onu aşmaması için durmak zorunda kaldı.

Birkaç saniye sonra sözlerini şöyle tamamladı: “Pek çok kez 'Ne kadar şanslıyım!' diyorum. Sanki her şey bir hikayeymiş gibi görünüyor: bugün oynayabilmek, onun beni görmeye gelmesi. İki kere okuyun, biliyorum herkese tavsiye ediyorum. 'Eski öğretmenimle Salı günleri' adında muhteşem bir kitap ve bundan sonra o kitabın adı 'Eski öğretmenimle Perşembe' olacak. Ördek, çok teşekkür ederim. Teşekkür ederim”.