Amazon, Prime üyeleri ve SNAP alıcıları için market alışverişi teslimat programını başlatıyor

Farrah

New member
Amazon Salı günü, ABD çapındaki Prime üyeleri için yeni bir market alışverişi dağıtım programının yanı sıra, gıda pulu programının resmi adı olan Tamamlayıcı Beslenme Yardım Programı (SNAP) yardımlarından yararlanan kişiler için daha düşük maliyetli bir seçeneği başlattı.

Whole Foods Market, Amazon Fresh ve diğer yerel marketler ve özel perakendecilerden sınırsız market alışverişi teslimatının maliyeti, 35 doların üzerindeki siparişler için ayda 9,99 dolardır. Amazon Salı günü yaptığı açıklamada, yeni teslimat hizmetinin ülke çapında 3.500'den fazla şehir ve kasabada mevcut olduğunu ve bir saatlik teslimat pencereleri gibi özellikleri içerdiğini söyledi.

Amazon, SNAP avantajlarından yararlanan kişilerin maliyetinin ayda 4,99 dolar olduğunu söyledi. Yemek pulu alıcılarının kayıtlı bir Elektronik Yardım Transferi (EBT) kartına sahip olmaları gerekir, ancak yemek dağıtım programına katılmak için Prime üyeliğine gerek yoktur. Prime'ın yıllık maliyeti 139 dolar veya aylık 14,99 dolardır.

Washington Post'un haberine göre, yeni hizmet, Amazon'un Whole Foods müşterileri için ücretsiz teslimatı sona erdirmesinden neredeyse üç yıl sonra geldi; bu karar o dönemde müşterilerin bazı rahatsızlıklarına yol açmıştı. Bu arada rakip Walmart, Walmart Plus üyelik programının bir parçası olarak, aylık 12,95 dolara mal olan sınırsız market alışverişi teslimatının yanı sıra yemek pulu alıcılarına indirimli hizmet sunuyor.

Instacart gibi diğer şirketler teslimat başına 3,99 dolardan başlayabilen ücretler talep ediyor. Amazon, yeni market teslimat hizmetinin ayda bir teslimattan sonra “kendi masrafını çıkardığını” söyledi.

Amazon'un dünya çapındaki marketlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Tony Hoggett, yaptığı açıklamada, “Farklı ihtiyaçlara sahip birçok farklı müşterimiz var ve onlara her alışveriş yaptıklarında zamandan ve paradan tasarruf etmek istiyoruz” dedi.

Amazon, geçen yıl üç şehirde pilot uygulama yaptıktan sonra programı ulusal çapta kullanıma sunacağını söyledi. Şirkete göre, deneme katılımcılarının %85'inden fazlası kolaylık ve teslimat ücretlerinden tasarruf edilmesini gerekçe göstererek bunu bir başarı olarak değerlendirdi.

Şirket, gıda pulu müşterilerinin programa dahil edilmesinin, Amazon'un düşük gelirli müşterilere uygun fiyatlı market hizmetleri sağlamaya yardımcı olma girişiminin bir parçası olduğunu da sözlerine ekledi.

Haberler'den daha fazlası

Megan Cerullo

Megan Cerullo, küçük işletmeler, işyeri, sağlık hizmetleri, tüketici harcamaları ve kişisel finans konularını kapsayan Haberler'un New York merkezli bir muhabiridir. Haberlerini tartışmak için düzenli olarak CBS Haber Akışı'na katılıyor.