Ángel Di María'nın kızının Milli Takım'a vedasının ardından duygusal paylaşım

Leila

Global Mod
Global Mod
Hikayesi Melek Di Maria ile Arjantin Milli Takımı Geçtiğimiz Pazar günü mutlu sonla kapandı. 2007'de U20 dünya şampiyonu ve 2008 Pekin Olimpiyat şampiyonu olmakla harika bir şekilde başlayan bu yol, daha sonra inişli çıkışlı ve katlanılması zor anlardan geçti: kaybedilen finaller, zamansız sakatlıklar ve aşırı eleştiriler.

Acı çektiği anlardı küçük melekama aynı zamanda iyileşmek için ne kadar mücadele etmesi gerektiğini herkesten daha iyi bilen ailesi ve sevdikleri de tekrar deneyerek Arjantin futbol tarihinin en iyilerinden biri olarak tarihe geçti. Dirençli olmaktan çıkıp dönemin en büyük figürlerinden biri haline geldi. Skaloneta iki kez Amerika şampiyonu ve dünya şampiyonu, Bu üç finalin ikisinde gol atıldı.

Bu süreci yakından yaşayanlardan biri de Bana aitInstagram hesabından o acının bir kısmını yeniden yaşadığı ancak babasına duyduğu gurura odaklandığı bir mektup yayınlayan en büyük kızı. Saatler sonra bunu yaptı Erişte kazanacak Amerika Kupası, Milli Takım'la üst üste dördüncü şampiyonluk. Bu şekilde veda etti.

Kesinlikle öyle oluyor “Arjantin tarihinin en iyi oyuncularından biri”, tıpkı kızının yazdığı gibi.

En büyük kızı Di María'nın mesajı

Sevgili babacığım, biliyorum çoğu kişi bu günün gelmesini hiç istemedi ama bugün geldi. 16 yıldan fazla süren kariyerin sonuna gelindi. Eminim sizi en çok eleştirenler bile Milli Takım'dan ayrılmanızı hiç istemediler.

Çok eleştiri vardı ama kafanı hep duvarlara vuruyordun ve o kadar çabadan sonra kırıldı. Altı kulüpte çalıştınız ve farklı sebeplerden dolayı uzun yıllar acı çektiniz ama futbol her zaman karşılığını veriyor.

En büyük amacına ulaştın! Dünya Kupası ve daha birçok şampiyonluk: 34 şampiyonluk! Hiç şüphe yok ki, hem Milli Takım'da hem de diğer kulüplerde ve ülkelerde çok büyük bir adım attınız. Wembley, Maracana, Katar. Sonsuza kadar işaretlenecek üç yer ama tabii ki senin sihrinle.

Gözyaşı ve acı arasında, büyük bir sevgi ve şefkatle sizlere veda ediyoruz. Bir tişört için canını veren bir adam hakkında daha ne söylenebilir ki? Çoğu kişi için Milli Takım'ın kahramanı ya da tanrısı olmadığınızı biliyorum ama benim kalbimde her zaman dünyanın en iyi babası ve oyuncusu olacaksınız.

Kariyerinizden hak ettiğiniz ve her zaman istediğiniz şekilde keyif alabildiğinize çok sevindim. Antrenmandan eve geldiğin ve bana başına gelen her şeyi heyecanla anlattığın geceleri hatırlıyorum.

Kariyerinizin gelecekte çok önemli bir şeye işaret edeceğinden eminim. Pek çok kişi seni yaptığın işlerle hatırlayacak ama ben seni sokakta taşla top oynayan, yıllar sonra takım arkadaşlarıyla Dünya Kupası'nı kazanan, Arjantin tarihinin en iyi oyuncularından biri olan o çocuk olarak hatırlayacağım.

Kararlarında her zaman seni destekleyeceğim, bundan şüphen olmasın. Benim için dünyanın en iyi babası ve ortağı olduğun için teşekkür ederim. Bu renkleri her zaman teşvik etmek için her yerde yanınızda olacağıma söz veriyorum. Sana çok daha fazlasını yazardım ama seninle ne kadar gurur duyduğumu anlatmaya kelimeler yetmez. seni seviyorum benim.