Canapino, Fransız pilotun nefretini reddetti ancak Arjantinli taraftarları savundu

Leila

Global Mod
Global Mod
Theo Pourchaire içine girmiş Agustín Canapino çılgın Detroit GP'sinin sonucunda IndyCar Arjantinli pistte en kötü rolü alırken, Fransız da sosyal ağlarda ceza aldığını bildirdi. nefret mesajları ve ölüm tehditleri. Reef'ten gelen adam sessiz kalmak şöyle dursun, Formula 2 sürücüsünü savundu ancak aynı zamanda genelleme yapmamasını ve Arjantinlileri suçlamamasını da istedi. “Tutkulu ve coşkuluyuz ancak bu, olmadığımız bir şeyle suçlanmamız gerektiği anlamına gelmiyor”belirtti.

Pazar günü Canapino, ağır bir kaza geçirmesine rağmen IndyCar'daki en iyi performansını 12. sırada tamamladı ve eşitledi. “Maalesef Pourchaire çok ciddi bir hata yaparak bana sert bir şekilde çarptı ve arabamı mahvetti”Yarıştan sonra, bazı Twitter kullanıcılarının Fransız sürücüyü güçlü bir şekilde hedef aldığını belirtti.

Bunu göz önünde bulundurarak, bu Salı günü, takımlar McLaren Ve Hollinger Yarışı Juncos Pourchaire'e yönelik nefret mesajlarını reddetmek için ortak basın açıklaması yaptılar. Bir süre sonra, dört kez Karayolu Turizmi şampiyonu, meslektaşına desteğini ifade etmek ve aynı zamanda Arjantin halkını savunmak için sosyal ağlarını kullandı.

“Tabii ki istismara ve nefrete karşıyım. Bunu yapanlar elbette topluluğumuzun bir parçası değil ve hoş karşılanmıyor. Ayrıca, Arjantinliler tutkulu ve coşkulular ama bu, bizi olmadığımız bir şeyle suçlamaları gerektiği anlamına gelmiyor.Bu yüzden bizi genellediklerini ve hepimizi hak etmediğimiz bir yere koyduklarını kesinlikle reddediyorum” diye başladı uzun bir açıklamayla.

Ve daha da derine indi: “Geçen yıldan bu güne kadar bu ilaçları almakla suçlananlara yönelik tek bir ölüm tehdidi bile görmedim.Aklı başında hiç kimse bunu yapmaz, bunun bu kadar hafife alınması çok çirkin ve bir daha buna izin vermeyeceğim, bu yüzden bu açıklamayı yapıyorum. Eğer biri bunu yaptıysa, ONLAR BİZİM PARÇAMIZ DEĞİLDİR ve ŞİDDETLE REDDETTİĞİMİZ uyumsuz bir kişi tarafından bu şekilde yargılanmayı hak etmiyoruz. “Hayranlarımız çoğunlukla saygılı ve nazik insanlar; ben de onları destekliyorum ve onların sürekli desteklerini hem iyi hem de zayıf bir şekilde takdir ediyorum.”

Umuyorum ve dua ediyorum ki, bu konu hakkında ilk ve son kez konuşmak zorunda kalıyorum.

Umuyorum ve diliyorum ki, bu konuyu ilk ve son kez konuşmak zorunda kalıyorum. pic.twitter.com/5m6db2ctLS

— Agustín Canapino
🇦🇷
(@AgustinCanapino) 4 Haziran 2024
Ek olarak, Canapino, “sürekli taciz ve nefret” aldığını ve aldığını kabul etti. “Birçok insan gibi ben de yıllar önce bununla yaşamayı öğrendim ve onları görmezden gelmeyi seçiyorum, hakaret etmek için bir sosyal ağın arkasına saklanmaktan daha üzücü ve perişan bir şey olamaz” diye vurguladı.

“Son olarak,” diye sözlerini noktaladı, “Bu fırsatı değerlendirerek herkesi yeniden düşünmeye ve saygıyı esas almamız gerektiğini, her şeyden önce duygularımızı ve hislerimizi ifade etmekte özgür olduğumuzu, ancak saygı ve anlayışla yeniden düşünmeye davet etmek istiyorum. Hoşgörü, toplum olarak gelişmenin ve daha iyi olmanın en iyi yoludur.”

Bu, Canapino'nun, hayranlarının diğer IndyCar sürücülerine gönderdiği iddia edilen nefret mesajları hakkında konuşmak zorunda kaldığı ilk sefer değil. Geçen yıl, o zamanki takım arkadaşı Callum Ilott, Arjantinliyi engellediği Long Beach'teki yarıştan sonra “ölüm tehditleri ve taciz” bildirmişti.