Cerúndolo, daha fazla rekor peşinde koşarken dünya birinciliğini kaybetmek istemeyen Djokovic'e karşı riske giriyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Randevu üçüncü vardiyada Philippe ChatrierBois de Boulogne'un en önemli stadyumu. Orada, Albiceleste Tennis'in 20 yıl önce unutulmaz bir gün yaşadığı tuğla tozunun üzerinde, Francisco Cerúndolo bu Pazartesi büyük bir vuruş için gidiyor (neredeyse imkansız bir vuruş) 2024 baskısında Roland Garros. Sıralamada 27. sırada yer alan Buenos Aires'li adam Sırp puanını düşürmeye çalışacak Novak Djokovicdünyanın bir numarası, savunma şampiyonu ve tüm zamanların en iyi (çoğuna göre en iyi) oyuncularından biri, günün en önemli anı olacak son 16 turundaki düelloda.

Arjantin'de saat 11'den önce başlayacak ve televizyondan yayınlanacak maçta ikili, kariyerlerinde özel dönüm noktaları arayacak. ESPN ve Yıldız+.

Cerúndolo, 25 yaşında, İlk kez “büyük” bir takımda çeyrek finale çıkmak istiyor ve geçen yıl Paris'te elde ettiği sekizinciyi geliştirerek pistteki en önemli kategoride şu ana kadarki en iyi performansını sergiledi.

Musetti'ye karşı mücadele sonrasında Djokovic'in kutlaması rahatlama dolu. Fotoğraf EFE/EPA/CAROLINE BLUMBERG

37 yaşında olmasına rağmen hala rekabetçi seviyede olan Djokovic'in tarih yazma şansı var çünkü Bir Grand Slam'de 370. galibiyetine ulaşarak son 16'ya ulaşarak Roger Federer'in rekorunu geçmeyi başardı. maraton düellosunu kazandıktan sonra Lorenzo Musetti pazar sabahının erken saatlerine doğru.

Arjantinli için bu özel bir maçın ötesinde bir maç olacak çünkü Nole Çocukluk idollerinden biridir ve onunla ilk kez sahada karşılaşacaktır.

“Bu benim için güzel bir meydan okuma, bir ödül, çünkü Ona karşı hiç oynamadım ve gelecekte tekrar böyle bir fırsata sahip olup olmayacağımı bilmiyorum.” tahmin ediyordu Fransa Üçüncü turda Amerikalıyı mağlup ettikten sonra Tommy Paul ile 3-6, 6-3, 6-3 ve 6-2.

Cerúndolo, Paul'u dört sette yenerek geldi.  Fotoğraf AP Fotoğrafı/Thibault Camus
Cerúndolo, Paul'u dört sette yenerek geldi. Fotoğraf AP Fotoğrafı/Thibault Camus

ATP Turu ile yaptığı sohbette, 2021'de Belgrad ATP elemelerinde oynadığı sırada 1 numarayla yaşadığı güzel bir anı da hatırladı. “Djokovic beni selamlamak için yanıma geldi, sıralamada 110, 120. sıradaydım. .. Beni selamladı, kendini tanıttı ve tebrik etmeye başladı, sadece Buenos Aires'teki final için değil (daha önce ilk son aylarında BALTC'de oynamıştı), aynı zamanda beni üç Challengers kazandığım için de tebrik etti. , Ne olduğunu bilmiyorum… Her şeyi biliyordum” dedi.

Bu arada Djokovic, Buenos Aires'li oyuncuyu yenmenin kolay bir iş olmayacağına dair güvence verdi. “Ona büyük saygım var, o harika bir oyuncu ve harika bir insan. Tura birlikte gelen iki kardeştirler (çünkü Juan Manuel, Cerúndolo'nun en küçüğü). Francisco Çok tutarlıdır, çok fazla zayıflığı yoktur onun oyununda. Arjantinli olduğu için tuğla tozunu çok iyi biliyor. İyileşmem lazım çünkü koşmam gerekecek“dedi dünyanın bir numarası olan Sırp, bir sohbette ESPN.

24 Majors'ın galibi toparlanmadan bahsediyordu çünkü dakikalar önce son 16'ya geçişini mağlup ederek kapatmıştı. 7-5, 6-7 (6-8), 2-6, 6-3 ve 6-0 Musetti, cumartesi günü saat 23.00'te başlayan toplantıda Pazar günü Paris'te saat 3:07'de sona erdi.

Daha önce “büyük” Fransız'ın bir maçı bu kadar geç bitmemişti. Ve pistin tarihinde, saatin sabahın erken saatlerine doğru kapanmasıyla yalnızca sekiz tanesi kapandı. İlginç bir şekilde, bu istatistiğe öncülük eden şey beş setlik bir düello değil, daha ziyade oyunun ilk turu. ATP 500 Akapulko 2022 hangisinde Alexander Zverev mağlup Jason Brooksby sabah 4:54'te.

Musetti'ye karşı verilen bu yorucu fiziksel, tenis ve zihinsel mücadele, Djokovic'in adam kayırmacılığını ortadan kaldırıyor mu? hakkında konuşsaydık Nole Oynadığı neredeyse her şeyi kazanan 2023 versiyonuna hayır demek kolay olurdu. Ancak Sırp bu sezon neredeyse tanınmıyornasıl iyi zaferler kazanacağını bildiği ama aynı zamanda benzeri görülmemiş yenilgilere de uğradığı (üçüncü tur) Hint kuyuları İtalyanlardan önce Luca Nardi123°, en rezonanslı).

Düzensiz, inişli çıkışlı ve geçmişte gösterebildiği güçten yoksun bir şekilde, Roland Garros'a en büyük favori olarak ulaştı, ancak 2024'te şampiyonluğu veya finali yoktu ve 1 numara tehlikedeydi. Her ne kadar Jannik Sinner'a kapılmamak için finale çıkması gerekse de, Paris'teki şampiyonluk bile onun sıralamada birinci sırayı korumasını garanti etmeyecek.

“Sabah 20 vuruşun üzerinde ve 2'nin üzerinde zorlu rallilerde yorgunluk ve fiziksel sorunlar yaşamanız kaçınılmaz. Musetti'yi yenmek için fiziksel olarak kendimin sınırlarını zorladım. Bir an önce iyileşmek için tüm genç genlerimi aktive etmem gerekecek“, Balkan'ı yansıtıyordu.

Sırp pilotun en iyi anını yaşamamasının ötesinde, önceki turda iyi bir performans sergileyen Cerúndolo, zirveye ulaştı. Madrid Ustaları 1000 Son 16 turunda Zverev'i (5.) yendi ve çeyrek finalde kaybetti; güven yok.

Arjantinli oyuncu, “Onun için kötü bir yıl olacak ama başkaları için harika bir yıl olacak” dedi. Ve heyecanlandı: “Unutulmaz bir deneyim olacak. En iyilere karşı oynamanın nasıl bir şey olduğunu hissetmek istiyorum.”.

Zverev ve Sabalenka, sahaya çıkacak diğer yıldızlar

Her ne kadar Djokovic ile Cerúndolo arasındaki mücadele herkesin dikkatini çekecek olsa da – özellikle açık mavi-beyazlılardan bahsedersek – son 16 turu kapatacak gün içinde başka harika maçlar da olacak. Roland Garros.

İçinde Philippe Chatrier Kazak eylemi başlattı Elena Rybakinadördüncü sırada yer alan ve Ukraynalı Elina SvitolinaArjantin'de 6. sıradan 15. sırada. Daha sonra Belaruslu Aryna Sabalenkaİkinci favori Amerikalıyla çarpıştı Emma Navarro22.

Zverev günün sonunda ana sahada Rune'a karşı çıkacak.  Fotoğraf Bertrand GUAY / AFP
Zverev günün sonunda ana sahada Rune'a karşı çıkacak. Fotoğraf Bertrand GUAY / AFP

Gece bölümünde, saat 15.15'ten önce değil, Alman Alexander ZverevRoma'da kutsanmasının ardından dördüncü sırada yer alan ve şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan genç Danimarkalıyla karşılaşacak. Holger Rünü13.

Daniil Medvedev Ve Casper Ruud günün en önemli turistik yerleri Suzanne Lenglen, iki yüksekten uçan kazada. Rus (5.) Avustralyalıyla karşılaşıyor Alex De Minaur (11.) ikinci turda. Ve Norveçli (“büyük” Fransız yarışmasının son iki edisyonunda 7. ve finalist) kendisini Amerikalılara karşı test ediyor Taylor Fritz (12.).

Bu sahada ayrıca iki kadın takımı maçı da oynanıyor: İtalyan Yasemin Paolini (12.) Ruslarla karşılaşacak Elina Avanesyan; ve Rus Mirra Andreeva17 yaşındaki kadınlar devresinin büyük vaadi Fransızlara ters düşüyor Varvara Graçeva.

Aksiyonu da var Horacio Zeballosçift erkeklerde en büyük favori Marcel Granollers. Dünyanın bir numaralı Arjantin-İspanyol ikilisi, Monegasque ile oluşan ikiliyle çarpışıyor Hugo Nys ve cila Jan ZielinskiÇiftler kura çekiminin üçüncü turunda 15. sırada yer aldı.