Çeyrek finaller, Alcaraz ve Sinner'ın All England'da yarı finalde yer arayışıyla başlıyor.

Leila

Global Mod
Global Mod
Tenis tarihinin en geleneksel turnuvası Wimbledon belirleyici haftasına girdi ve bu Salı günü erkekler ve kadınlar çeyrek final maçları All England Club'da başlıyor.


9 Temmuz erkekler gününde iki maç olmasına rağmen, bunlar iki harika maç. Jannik Günahkar yüzler Daniil Medvedev ve savunan şampiyon arasındaki maç, Carlos Alcaraz ve T.aman tanrım paul. Kadınlarda Lulu Sun, Donna Vekić ile karşı karşıya gelirken, Jasmine Paolini ise Emma Navarro'yu canlandırıyor.


Dünyanın bir numaralı İtalyan oyuncusu, biri ilk turda Yannick Hanfmann'la, diğeri ise vatandaşı Mateo Berrettini'ye karşı olmak üzere yalnızca iki set kaybettikten sonra çeyrek finale yükseldi ve daha sonra Miomir Kecmanović ve Ben Shelton'u sorunsuz bir şekilde yendi.


Sinner ile turnuvanın beşinci sıradaki oyuncusu Rus Medvedev arasındaki düello orta sahada gerçekleşecek ve saat 9.30'da başlayacak.


Kendi adına, Carlos AlcarazSon maçta elde ettiği şampiyonluğu korumayı amaçlayan takımın Lajal ve Vukic'i üst üste yenerek çeyrek finale yükselmesinin ardından yolları karmaşıklaşmaya başladı. Frances Tiafoe'yu yenmek için beş sette, Humbert'i geride bırakmak için ise dört sette savaşmak zorunda kaldı. Salı günü Tommy Paul'a karşı oynanacak çeyrek final maçı All England 1. Kortta oynanacak ve saat 10:15'te başlayacak.


9 Temmuz Salı gününün programı


Lulu Sun (NZ) – Donna Vekić (CRO) – 09:00 – Saha 1


Jannik Sinner (ITA, 1.) – Daniil Medvedev (RUS, 5.) – 09.30 – Merkez Kort


Carlos Alcaraz (ESP, 3.) vs Tommy Paul (ABD) – 10.15 – Saha 1


Jasmine Paolini (ITA, 7.) – Emma Navarro (ABD, 19.) – 11.30 – Merkez Kort