Çeyrek finallerin başında Salı günü Sinner ile Dimitrov ve Alcaraz ile Tsitsipas arasında süper bir aksiyon yaşandı.

Leila

Global Mod
Global Mod
Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, Carlos Alcaraz Ve Stefanos Tsitsipas Bu Salı günü çeyrek finalde karşı karşıya gelecekler. Roland Garrosiki favorinin çıtayı yükseltmek için iş başında olduğu bir gece oturumunda Silahşörler Kupası.

Dünyanın 9 numarası Yunan sahaya çıkacak Philippe Chatrier İkisi arasındaki önceki beş karşılaşmayı kazanan dünyanın 3 numarası Carlitos'u ilk kez yenmeyi umuyordu.

Alcaraz Pazar günü yaptığı açıklamada, “Oynadığımız maçlarda beni hâlâ yenemedi, hepsini kazandım. Bu %50 oynamam gerektiği anlamına gelmiyor ama taktiksel olarak ne yapmam gerektiğini biliyorum.” dedi. Kanadalılara karşı kazandığı zafer Felix Auger-Aliassime (21°).

Ancak Tsitsipas, Nisan ayı ortasında Monte Carlo Masters 1000'i kazandığı ve Barselona'daki ATP 500'de finale çıktığı toprak zeminde sansasyonel bir mücadelenin ardından bu sezon başlıyor.

25 yaşındaki Yunanlı, Paris topraklarında sağlam bir turnuva geçiriyor, ancak son 16 turunda İtalyan karşısında “kendini toparlaması” gerekiyordu. Matteo Arnaldi (35°).

Tsitsipas'ın dünya 3 numarası olduğu 2023 ABD Açık üçüncü turunda kendisini ilk kez mağlup eden rakibi Alcaraz'a karşı da Salı günü bu tavrını sürdürmesi gerekecek. Murcian, toprak zeminde geçen yıl ATP 500 Barselona finalinde ve haftalar sonra Paris Grand Slam çeyrek finalinde onu kolaylıkla geride bıraktı.

“Geçmişimiz nedeniyle bana karşı oynamayı sevdiğini söyledi. Umarım bu sefer daha az sever. Ben de bu fırsatı değerlendirip onun bana karşı bu kadar rahat olmamasını sağlamayı umuyorum, amaç bu.” Kendim için ayarladım” diye yanıtladı.

Her ikisi de sahaya çıktığında, bunu yarı finalde karşılaşacakları rakipleri bilerek yapacaklar. İtalyan Jannik Günahkar (2.) Bulgar takımına karşı favori olarak Grigor Dimitrov (N.10).

Salı günü Polonyalı da merkez sahaya çıkacak. Iga Swiatek, dünyanın 1 numarası ve Roland Garros'un son dört edisyonundan üçünün galibi. Yarı final öncesi son engel Çek Cumhuriyeti Marketa Vondrousova (6.). Günün açılış maçında iki yetenekli oyuncu yer alacak: Amerikalı Coco Gauff (3.) ve Tunuslu Ons Jabeur (8.).

Roland Garros'ta 10. günün öne çıkan maçları:

6.00'dan başlıyor: Coco Gauff (ABD/N.3) – Ons Jabeur (TUN/N.8)

7.30'dan önce değil: Iga Swiatek (POL/N.1) – Marketa Vondrousova (CZE/N.5)

Sonraki: Grigor Dimitrov (BUL/N.10) – Jannik Sinner (ITA/N.2)

15:15'ten önce değil: Stefanos Tsitsipas (GRE/N.9) – Carlos Alcaraz (ESP/N.3)

İkinci vardiya: Tomas Machac (CzE) ve Zhizhen Zhang (CHI) – Máximo González (ARG/N.8) ve Andrés Molteni (ARG/N.8)

Son dönüş: Miyu Kato (JPN) ve Tim Puetz (ALE) – Ulrikke Eikeri (NOR) ve Máximo González (ARG)

İkinci tur: Gustavo Fernández (ARG/N.8) Takashi Sanada'ya karşı