“Çok ağır bir darbeydi”

Leila

Global Mod
Global Mod
Paulo Dybala içinde olmayacak Amerika KupasıO bir araya getirdiği listeden kalan ilk sonuç bu oldu Lionel Scaloni son hazırlık maçlarıyla karşı karşıya Arjantin Milli Takımı 20 Haziran'da Kanada'ya karşı oynanacak kıtasal turnuvada ilk maçına çıkmadan önce Amerika Birleşik Devletleri.

Bu haber herkesi şaşırttı ama özellikle de dünya şampiyonu Katar 2022yıldızı Romaliderliğindeki ekibin bir parçası olacağı düşüncesiyle bu ayları planlayan Lionel Messi ve vedanın gerçekleştiği Melek Di MariaAlbiceleste formasını son kez giyeceğini açıklayan kişi. Aslında, düğünlerini düzenlediler modeliyle Oriana Sabatini 20 Temmuz'da, Miami'de oynanacak finalden günler sonra.

“Takımın bir parçası olacağıma güveniyordum, bu yüzden Benim için çok ağır bir darbeydi Çünkü milli takımın bir parçası olmak, sahip olduğum en iyi şeylerden biri” dedi La Joya. Atletikspor bölümü New York Times.

Ancak Scaloni için Milli Takım'daki atmosfer hakkında çok şey ifade eden parlak sözleri vardı: “Ancak koçumuz için seçim yapmanın zor olduğunu da anlıyorum. Avrupa'nın her yerindeki takımlarda çok sayıda iyi oyuncumuz var ve onun 26'yı seçmesi gerekiyor. Kararına saygı duyuyorum. Bunu ona hep söyledim. Onunla harika bir ilişkim var ve hiç şüphesiz Arjantin takımı için en iyisini seçti.”

“Takımda olmadığım zamanlarda her zaman olduğu gibi evden tezahürat yapacağım. Birçok arkadaşım var ve onların Copa América'yı tekrar kazanmalarını tüm kalbimle umuyorum” dedi Dybala, Amerikan medyasıyla yaptığı kapsamlı konuşmanın bir başka bölümünde.

Dybala'nın yokluğu Milli Takım liderlerini de etkiledi ve geçtiğimiz günlerde konuya değinen Rodrigo De Paul ve Leandro Paredes, yakın zamanda ülkeye gelerek açık mavi-beyaz giyinerek idmanlara katıldı.

“Açıkçası Paulo'nun olmaması sert bir darbe çünkü o benim arkadaşım ve onu seviyorum ama aynı zamanda kendisinin de tüm bunların bir parçası olduğunu biliyor. Eğer işler yolunda giderse, sizin adınız da orada olacaktır. İspanya'nın başkentinden gelen haberlere göre, Dybala'nın gelecek sezon Atlético de Madrid'de takım arkadaşı olabilecek De Paul, “Hepimiz kum tanesimize katkıda bulunuyoruz” dedi.

El Motorcito daha sonra konuyu genişletti: “Scaloni ilk andan itibaren bu anlamda bize karşı her zaman açıktı. Dünya şampiyonu olduktan sonra bize şunu söyledi: 'Burada güvenli yeri olan tek kişi var, o da 10 numara'. Geri kalanımız da orada olmak için mücadele ediyor ve takımlarımızda en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

Paulo'nun Daniele De Rossi'nin Roma takımının orta sahadaki ortağı Paredes, La Joya'nın, Milli Takımın 2021 şampiyonluğunu korumaya ve Katar'daki Dünya Kupası ile devam eden galibiyet serisini sürdürmeye çalışacağı Kuzey Amerika macerasını kaçıracağından da üzüntü duydu. .

“Çok üzücü olduğunu fark ettim. Bu kadar önemli bir listenin dışında kalan bir oyuncu için bu muhtemelen en iyi haber değil, ama onun bundan kurtulacak kadar güçlü olduğunu biliyorum.” dedi Çarşamba gecesi Bombonera'yı izleyen Leandro. Sudamericana'nın grup aşamasının sonunda Boca'nın Nacional Potosí'ye karşı kazandığı zafer.

Scaloni'nin Arjantin Milli Takımı hazırlık maçları için çağırdığı 29 kişilik liste

Okçular: Emiliano Martínez (Aston Villa); Franco Armani (River Plate) ve Gerónimo Rulli (Ajax).

Savunmacılar: Gonzalo Montiel (Nottingham Ormanı); Nahuel Molina (Atletico Madrid); Leonardo Balerdi (Olympique de Marseille); Cristian Romero (Tottenham); Germán Pezzella (Real Betis); Lucas Martínez Quarta (Fiorentina); Nicolás Otamendi (Benfica); Lisandro Martínez (Manchester United); Marcos Acuña (Sevilla); Nicolás Tagliafico (Lyon) ve Valentín Barco (Brighton).

Orta saha oyuncuları: Guido Rodríguez (Real Betis); Leandro Paredes (Roma); Alexis Mac Allister (Liverpool); Rodrigo De Paul (Atletico Madrid); Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen); Enzo Fernández (Chelsea); Giovani Lo Celso (Tottenham).

İleri: Ángel Di María (Benfica); Valentin Carboni (Monza); Lionel Messi (Inter Miami); Ángel Correa (Atletico de Madrid); Alejandro Garnacho (Manchester United); Nicolás Gonzalez (Fiorentina); Lautaro Martínez (Inter Milan) ve Julián Álvarez (Manchester City).

Arjantin Copa América 2024'e ne zaman çıkacak?

20 Haziran Perşembe günü, Copa América Amerika Birleşik Devletleri'nde başlayacak ve Arjantin Milli Takımı, turnuvanın ilk maçını saat 21.00'de (Arjantin saati ile) Atlanta, Georgia'daki Mercedes-Benz Stadyumu'nda Kanada ile oynayacak.

Daha sonra 25 Haziran'da saat 22.00'de Doğu Rutherford, New Jersey'deki MetLife Stadyumu'nda Şili ile karşılaşacaklar ve 29 Haziran'da saat 21.00'de (Arjantin saati ile) Miami Hard'da A Grubu'nda Peru'ya karşı yollarını kapatacaklar. Kaynak.

Copa América'nın ilk aşaması, çeyrek final maçlarının belirleneceği tarih olan 2 Temmuz'da sona erecek. Ardından çeyrek finaller 4-6 Temmuz, yarı finaller ise 9 ve 10 Temmuz'da yapılacak. Final 14 Temmuz Pazar günü saat 21.00'de Arjantin'deki Miami Hard Rock Stadyumu'nda oynanacak. Üçüncülük maçı ise finalden bir gün önce oynanacak.

Arjantin, Aralık 2022'de Katar'da Dünya Kupası'nı kazanarak taçlandırılan Lionel Scaloni liderliğindeki Albiceleste'nin altın serisinin başlangıcında, Maracaná stadyumunda Lionel Messi'nin Temmuz 2021'de elde ettiği unvanı savunuyor.

Kuzey Amerika'da düzenlenecek 2026 Dünya Kupası öncesinde, 2024 Copa América'nın bu edisyonu Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek ve altı Concacaf takımını içerecek: yukarıda adı geçen Kanada, Meksika, Jamaika, Amerika Birleşik Devletleri, Panama ve Kosta Rika. .