değişikliklerin “telefonum nasıl sende?” sorusuna verdiği “yenilik”

Leila

Global Mod
Global Mod
Sakin, ölçülü, çeyrek finale çıkma hakkı kazanmış Amerika Kupası cebinde, koç Lionel Scaloni Cumartesi günkü maçta şunu açıkça ortaya koydu: Peru çok fazla değişiklik olacak çünkü “Henüz oynamamış olanlar için bu adil bir durum.”. Ancak basın konferansının en ilgi çekici yanı, koçun İtalyanca'da bir dönemi kaçırdıktan sonra ve kendisine asla yanıt vermediğini bildiren bir mesaj gönderen bir gazeteciyle yaptığı görüşmenin ardından rahatladığı anlar oldu.

Şili karşısında alınan 1-0'lık galibiyetten memnun olan Scaloni, ilk olarak son bölümdeki değişikliklerle aradığının altını çizdi:tazelik”. Seçilen terim herkesi şaşırtacak şekilde Pujato kendini düzeltti ve komik bir ses tonuyla hemen açıkladı: “Sanırım İtalyanca söyledim. Aslında tazeliktir”. Görünüşe göre Lazio ve Atalanta'da oynadığı Serie A'da geçirdiği yıllar beyninde iz bırakmıştı.

Ve Pazartesi günkü basın toplantısında iki kez söylediği başka bir cümleyi hatırladı: “Onlar ayine gidiyorlar”, bu çok İspanyolca bir terimdi. “Yayıldığını sanmıyorum” diye bağırdı gülerek.

Ancak daha da komik olanı, yüzünü gördüğünde son birkaç saat içinde kendisine WhatsApp'tan mesaj gönderen kişi olduğunu tespit ettiği bir gazeteciyle karşılaştığı andı.

Bana bir WhatsApp yazdın, ha… numaramı nereden buldun?Koç onu sorguladı. Ve tarihçi gizemli davrandığında bunu ona anlattı. “Şimdi yüzünü gördüğüme göre sana telefonumu kim verdi? Ortak arkadaşın mı? Telefonu sana vermesine gerek yok.” Ancak değişim bununla bitmedi. Gazeteci mesaja cevap vermediği için onu kınadı ve Scaloneta'nın yaratıcısı kapattı: “Kusura bakmayın ama normal bir şekilde cevap vermiyorum.”

“BANA WHATSAPP YAZDIN, HEY. NUMARAMI NEREDEN ELDİN? TELEFONU SANA KİM VERDİ?
😂

Scaloni'nin basın toplantısının ortasında bir gazeteciye sorusu. pic.twitter.com/rzjgYnNS3B

— TyC Sports (@TyCSports) 26 Haziran 2024
Peru'ya karşı maç

Peru'ya karşı değiştirme sorusu gerekli değildi. Kanada ve Şili maçları arasındaki farklara değinmeyi bitirdiğinde Scaloni şu uyarıda bulundu: “Memnunuz çünkü artık birkaç gün dinlenmemiz var ve bunu hak eden diğer oyuncuların oynamasını sağlayabiliriz.” Ardından yeni bir soruyla karşılaştığında bunu çok net bir şekilde ortaya koydu: “Bir sonraki oyun bu oyunları oynamayanlar olacak.”

Lautaro mu yoksa Julián mı?

“Bunu zaten birçok kez söyledim, birlikte oynadılar, bu bir denge meselesi. Mutluyuz, birincisi Lautaro, ikincisi Julián ve üçüncüsü de benim.”

Garnacho neden girmiyor?

Neyin eksik olduğu sorulduğunda Alejandro Garnacho Şili'dekine benzer maçlarda engeli kaldırmak için gelen antrenör şunları söyledi: “Onu koymam gerekiyor. Olan şu ki, birisinin de gitmesi gerekiyor. “Bu kolay bir karar değil.”

Maçın analizi

“Hak edilmiş bir galibiyetti, gerçek şu ki maç kolay olmadı, en beklenmedik anda kazanıldı çünkü oyun uzaklaşıyordu ama takım büyümeye, atak yapmaya devam etti, son 10-12 dakikada toparlanmaya başladı. daha fazla uzan. Çok zorlu bir rakipti. Şili iyi. Ricardo (Gareca adına) harika bir iş çıkarıyor.”