“Finalde ne olacağı konusunda endişeliyim”

Leila

Global Mod
Global Mod
Lionel Scaloni Final öncesi konuştu Amerika Kupası arasında Arjantin Ve Kolombiya. Koç, bu Pazar günü Miami'de oynanacak büyük maça değindi; burada Milli Takım, Pujato doğumlu antrenörün (Copa América 2021, Finalissima 2022 ve Dünya Kupası 2022) liderliğindeki 16. kıta şampiyonluğunu ve bu döngünün dördüncüsünü kazanma olasılığıyla karşı karşıya. ).

Alışılageldiği üzere takımı onaylamaktan kaçınmanın yanı sıra Scaloni'ye, Uruguay'ın Arjantinli teknik direktörü Marcelo Bielsa'nın bu Cuma günü düzenlediği patlayıcı basın toplantısında bu konuya değinen ve olayla ilgili skandal hakkında konuştuğu açıklamalar soruldu. Kolombiya ile yarı final.

Scaloni, büyük bir itidalle ve ifadelerine odaklanarak, ancak bu tür karşılaşmalara özgü bir beklentiyle, “Her finalin kendine has bir nüansı vardır” diyerek söze başladı. “Bu takımın DNA'sı her zaman aynı”DT, kahve yetiştiricilerinin erdemlerine nasıl karşı koyacağına yanıt verirken savundu.

Yanına oturdu Emiliano Dibu Martínez2021 Copa América finalleri ve Katar'daki Dünya Kupası öncesindeki son konferansların 'geleneğini' tekrarlıyor.

“Dördüncü finalimiz ve sanki ilkmiş gibi heyecanlıyız”Turnuvada sadece bir gol atan Dibu, çeyrek finalde Ekvador'a karşı 91. dakikada gol attı.

Koç, “Futbol çok güzel çünkü her şeyi planlayabilirsiniz ve ortaya tamamen farklı bir şey çıkar, ancak hiçbir ayrıntıyı kaçırmamıza gerek yok” dedi.

“James'in oynadığını görmek bir zevk, Néstor (Lorenzo) onu çok iyi oynatıyor. Ancak biz hiçbir oyuncuya odaklanmıyoruz, takım olarak kendimizi savunuyoruz. Kolombiya harika bir takım ve biz de ona yetişmeye çalışacağız. Altı asist sahibi James Rodríguez'in oynadığı müsabaka sorulduğunda Scaloni şöyle yanıt verdi: “Amaç oyunun sahibi olmaktır.”

Scaloni ayrıca Ángel Di María'nın son maçı hakkında da konuştu ve eğer bu onu bir ilk beş oyuncusu olarak görevlendirebilirse: “Düzeni her zaman oyuna göre belirleriz, Ekvador'a karşı oynamadı ve bu onun son maçı olabilirdi. Şans eseri bu oldu” Koçlar olarak bunun temel bir şey olduğunu düşünüyoruz, aksi halde her şeyin yolunda gitmesini ve Ángel'in en iyi şekilde emekli olmasını umalım.”

Uruguaylı futbolcuların tepkisi ve Maracaná'nın anısı

Konferansın sonuna doğru Scaloni'ye bariz soru geldi. Mesele şu ki, 24 saat önce Marcelo Bielsa basına yaptığı müdahalede bundan bahsetmiş ve Pujato koçunun Conmebol'un “tehditleri” nedeniyle oyun alanının durumu hakkında daha fazla konuşamadığını belirtmişti.

“İlk konuşan bendim çünkü ilk oynayan bizdik. Hâlâ aynı şekilde düşünüyorum. İkinci konferansta her şeyin zaten söylendiğini çünkü bunu düzeltmenin bir yolu olmadığını söyledim. Beraberliği yaşadık.” Kupanın başlangıcında Aralık ayı ve sahalar bu durumdaydı, bu konuyu bir kenara bırakmanın iyi olacağını düşündüm çünkü bu, takımım için uygun değildi, bu konuda konuşmamanın en iyisi olduğuna inandık. Bahane gibi geliyor ama şurası açık ki, sahalar konusunda tamamen aynı fikirdeyim.”

Lionel Scaloni, Kolombiya ile Uruguay arasındaki tribünlerde yaşanan olaylar sonrasında: “Görüntüler çok üzücüydü ve inanıyorum ki o durumda olan herkes bu şekilde davranırdı. Benzer bir olayı Maracaná'da da yaşadık.” pic.twitter.com/6UA7dS3jts

— TyC Sports (@TyCSports) 13 Temmuz 2024
“Uruguay-Kolombiya maçı sonrasında yaşananlarla ilgili de bir şeyler söylemek isterim. özellikle bu Pazar bir daha yaşanmaması için. Ayaklanmalarda ailemizin olduğu Maracaná'da da benzer bir durum yaşadık ve bu umutsuz bir şey. Buna bakmalıyız, özellikle de oyunculardan örnek olmalarını istediğimiz için ancak hiçbirinin aksi yönde hareket etmeyeceğini düşünüyorum” diye hatırladı Scaloni, Dibu Martínez'in, taraftarları savunmak için tribünlerde asılı kaldığı bölümler hakkında. polis tarafından dövüldü.

Ve şunu ekledi: “Umarım bir parti olur, bunu tüm kalbimle diliyorum, ailem, tüm oyuncular orada olacak, biri kutladı diye, biri diğerini taşıyor diye bir şey olacağını düşünemeyiz. Bunu kesin olarak öğrenmeliyiz. Eğer her şey yolunda giderse bu bir şampiyonluk anlamına gelir, bu çok basit, bu beni endişelendiriyor, bu yüzden şu mesajı gönderiyorum: iyi karşılansın.

Mar del Plata kalecisi de görüşlerini dile getirerek Conmebol'a ricada bulundu: “Leo konuyu çok güzel anlattı, Brezilya'da bizim başımıza geldi, yakınlarda akrabaları vardı, kadın ve çocuklara vuranlar vardı, Takım arkadaşlarımla yapmayı planladığım bir şey değil ama onların vurulduğunu görürseniz bu normal bir tepki, çok üzücü, aynısını yapacağımı söyleyemem ama onları destekliyorum. Bu bir final, insanlar daha fazla alkol içebilsin, güvenlik güçlendirilmeli, insanlar ikiye bölünsün ki iki takımın finalde olmasının tadını çıkarsınlar“.