“Göz kapağım düştü ve görüşüm bulanıklaştı”

Leila

Global Mod
Global Mod
Miguel Ángel Russo'nun ekibi bunu yine başardı. Gigante de Arroyito'daki 1-0'lık maçın ardından Rosario Central, Porto Alegre'de Inter ile 1-1 berabere kaldı ve Copa Sudamericana'nın (ekonomik gücü nedeniyle) zenginlerinden birini ihraç etti. Bir sonraki durak, yarışmanın son 16 turunda Fortaleza ile karşılaşacak olan Brezilya olacak.

El Canalla Brezilya şehrine Jaminton Campaz'ın Paraná kıyısında attığı golün yarattığı avantajın huzuruyla geldi. Ancak sadece bir saatin ilk çeyreğinde Rafael Santos Borré'nin Şilili bir yarısıyla ilk genel klasmandaki soğukkanlılığını kaybetmişti. Bir süre sonra Carlos Quintana topu rakibine verdi ancak Canalla yine kaleyi kaptı.

Central'ın kaleden uzaklaşmak için patladığı bir sonraki atışta Enzo Copetti darbe alarak yerde süre kazandı. Yeniden başlatma, o faulün serbest vuruşu ve Russo'nun takımının genel farkı genişletme anıyla gerçekleşti.

MERKEZİ HEDEF!! INTER'E KARŞI GLOBAL 2-0'DA SANDEZ'DEN GOL!!

📺
#DisneyPlus pic.twitter.com/ej4IS4INe6

— Spor Merkezi (@SC_ESPN) 24 Temmuz 2024
Inter ne ön izlemede ne de kağıt üzerinde spekülasyon yapamadı. Yeniden başlamanın ilk dakikasından itibaren ısrarla Fatura Broun'un golünü aramaya başladı. Kaleci, Alan Patrick'in golüyle sonuçlanan gol de dahil olmak üzere pek çok maçta başarılı oldu. Ancak 41 yaşında, iyi bir kurtarışın ardından toparlandı ve Patrick kafa vuruşuyla durumu 1-1 yaparak tarihi tersine çevirmeye çalıştı.

INTER BUNU BAĞLIYOR! Broun ribauntu bıraktı ve Alan Patrick, CONMEBOL'de Rosario Central'a karşı 1-1 öne geçti. #Güney Amerikalı.

📺
#DisneyPluspic.twitter.com/ef5fULI8db

— ESPN Arjantin (@ESPNArgentina) 24 Temmuz 2024
Daha da kötüsü, ilk yarının sonunda kaleci ortayı kesmek için sahaya çıktı ve Kolombiyalı Rafael Santos Borré ile şiddetli bir kafa çatışması yaşadı. Yerde tedavi gördü ancak gözü “sıkışmış” şekilde soyunma odasına gitti ve ikinci yarıda -kendisinin söylediğine göre- üzerine o kadar çok su düştü ki göremedi.

Maçtan sonra şunları söyledi: “Göz kapağım sürekli düşüyordu ve kaldırdım. Sonuncusunda o kadar düştü ki bulanık gördüm. Hakeme söyledim ama zaten bitmişti, bu yüzden elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım.” .

“Sanırım beni giyen Borré'ydi. Karmaşık bir toptu, tam oraya düştü ve onu çıkarmak zorunda kaldım. Bu zor çünkü herkes sana doğru koşuyor ve senin ilerlemen gerekiyor. Şans eseri onu alabildim çıktı” diye devam etti Fatura.

Broun'un sözleri: “Göz kapağım düşüyordu”

Fatura Broun ve Rosario Central'ın CONMEBOL'de son 16'ya kalmasından sonraki mutluluğu #Güney Amerikalı.

📺
#DisneyPlus | #ESPNF10 pic.twitter.com/SDxewPmdKS

— ESPN Arjantin (@ESPNArgentina) 24 Temmuz 2024