Independence 9k'da soğuğa rağmen çok fazla sıcaklık ve renk vardı

Leila

Global Mod
Global Mod
4.500 koşucunun katıldığı, etkinlik boyunca oldukça soğuk ama bir o kadar da renkli olan Bağımsızlık 9K yarışı, Buenos Aires şehrinde gerçekleştirildi. Buenos Aires kulübü FCmax'ın sporcuları Felix Sanchez Ve Karina Fuentealba Birinci sırayı alanlar onlardı.


İki gün önce NB Race Series 30k'de ikinciliğe ulaşan ve büyük bir iyileşme gösteren Félix Sánchez, 30 dakika 49 saniyelik derecesiyle birinci oldu. İkinci sırada geldi Gaston Alarcon31 dakika 37 saniyelik derecesiyle podyumu tamamladı Gabriel Celile, 32 dakika 1 saniye.


Kadınlar klasmanında Zapalalı sporcu Karina Fuentealba, 34 dakika 18 saniyelik derecesiyle Independencia 9k'nin en iyisi oldu. Natalia Arcaro 34.26 ile ikinci, Anna Scappini 34.37 ile üçüncü, María José Silvestre ise 35.50 ile dördüncü oldu.


9 Temmuz'daki 9k yarışında kadınların podyumu

Rody Giordano, yarışla ilgili değerlendirmesinde şunları ifade etti: “Bağımsızlık 9k, yıldan yıla büyüyen, kontenjanların hızla tükendiği ve herkesin koşmaktan keyif almasına ve aynı anda ulusal günü kutlamasına olanak tanıyan bir etkinliktir.”


Starttan önce sergilenen dev bir bayrak, öncesinde milli marşın söylenmesi ve varışta churros ile kahvaltının yanı sıra ulusal sembollü sembolik bitirici madalyası, Spor Tesisleri organizasyonuyla etkinliğin ürettiği kartpostallardan bazılarıydı.


Aynı zamanda Lanus'ta da yürütülüyordu.


Buenos Aires banliyölerinde gerçekleştirilen Club Lanús Maratonu'nun 28. edisyonuna 1.300'den fazla koşucu katıldı. Yarışma “bordo” kuruluş tarafından düzenlendi ve 21, 10 ve 3 km'lik mesafelerin yanı sıra küçükler arasında atletizmi teşvik etmeye odaklanan bir Çocuk etkinliği vardı.


Laús'ta da soğuğa rağmen yarışlar yapıldı.
Laús'ta da soğuğa rağmen yarışlar yapıldı.

Farklı mesafeler, Belediyenin bisiklet pisti ve Eva Perón spor merkezi, Malvinas Gaziler Müzesi ve Gaziler Müzesi gibi kulübün farklı noktalarından, Stadyumun yanından ve spor merkezi içinden geçen basamaklardan oluşan bir parkurdan oluşuyordu. mahallenin ana caddeleri.


Yarı maraton mesafesinin kazananları adidas sponsorluğundaki atlet Fausto Alonso ve González Catán'dan Leticia Rodríguez oldu. Her iki koşucu da parkur boyunca hiyerarşilerini sergilediler ve diğer koşucularla karşılaştırıldığında büyük bir farkla galip geldiler.


10 kilometrelik testte yerli Laura Vedia ve Ezequiel Aguilera en iyileri olup podyumda en yüksek sırayı aldılar.