İspanya GP'sinde pole pozisyonundan sadece binde 6 geride kaldığı için hissettiği içgüdüsel patlama

Leila

Global Mod
Global Mod
Franco Colapinto Klasmanda muhteşem bir performans sergiledi Formül 2 içinde İspanya Grand Prix'siBu hafta sonu gerçekleşecek olan Formül 1. Arjantinli başlangıç sıralamasında üçüncü sıradan başlayacak. Paul Aron Ve Jack Crawfordher iki pilotun sadece birkaç binde biri kadar geride kaldıktan sonra.

Düzeni hakkında Montmeloçağrıda Circuit de Barselona KatalonyaColapinto, 1:24.772'lik hızlı bir tur atarak onu sırasıyla 1:24.766 ve 1:24.768'lik derecelerle en hızlının sadece binde altısı ve ikincinin dördü olan Estonyalı Aron ve Amerikalı Crawford'un gerisinde bıraktı.

Takım için yarışan Arjantinli sürücü MP Motor Sporları bu sezon şu ana kadar büyümeye devam ediyor Imola GP sprint yarışındaki muhteşem zaferibir ay önce ve geride bırakmaya kararlıydım Monako'da yaşadığı yenilgi.

2024 takviminin altıncı turu olan İspanya GP'sindeki mücadele, bu Cumartesi sabah 9.15'teki Sprint Yarışı ile devam edecek ve Pazar günü saat 6.35'teki ana yarışla Arjantinliler için her zaman zamanında devam edecek. .

Colapinto, 12 numaralı arabasından indikten sonra iyi performansını kutladı ancak başlangıç sıralamasında ön sıralarda yer almaya bu kadar yaklaştığı için pişman oldu.

“Pole pozisyonunu almak için oradaydım, bunun için savaşmak için değil, o yüzden… çok ateşliydim. Son sektörde arka lastikler aşırı ısınmıştı. Biraz daha yavaş ısınmaya çalışarak dışarı çıktım, çünkü ilk koşu son kısma ulaşmıştı ve çok fazla arkadan savrulma vardı, arkada çok az yol tutuşu vardı. Ve hiçbir şey, son turda 10. virajda iyi bir dönüş yaptım, lastikler çok daha iyiydi, 10. virajdan biraz saptım ve 12. viraja döndüğümde arka lastiklerim yoktu, lastiklerim yoktu. herhangi bir kavrama ve çok zaman kaybettim. Belki de son virajda girişte büyük bir darbe aldım ve onda birini daha kaybettim” dedi ESPN ile diyalog sırasında.

Ve sonra daha içten bir şekilde ağzından kaçırdı ve gençliğinin tipik özgüvenini ortaya çıkardı: “Binde 6'sı olsa bile annesinin amcığı olamaz. Ne kadar bilmiyorum… değişime biraz geç geçiyor. Yani bu yüzden pole pozisyonunu kaybettiğinizde bu… hiçbir şeydir. Mutluyum ama gerçekten azgınım ve bir süre sonra mutlu olacağımı düşünüyorum ama şimdi kızgınım. Bana kızgınsın çünkü gerçek şu ki pole pozisyonunu almalıydım.”

Colapinto geçen ay 21 yaşına girdi ve Formula 2'de mücadele etmenin yanı sıra, Williams Akademisi'nin bir üyesi ve bu da onun motor sporlarındaki en büyük hayalini gerçekleştirme, yani F1'e ulaşma hayalini kurmasına olanak tanıyor.