İtalya adına Eurocup'a çıktıktan sonra Arjantin'de ses getiren Mateo Retegui'nin itirafı

Leila

Global Mod
Global Mod
Mateo Retegui, İtalya formasıyla ilk maçına Euro 2024'te çıktı, adını uluslararası yarışmalarda Azzurra'yı temsil eden Arjantinlilerin uzun listesi arasına koydu. B Grubu'nda Arnavutluk'a karşı alınan 2-1'lik galibiyette, finalin 10. dakikasında Gianluca Scamacca'nın yerine Tigre'nin eski forvet oyuncusu oyuna girdi ve, Maçın ardından La Gazzetta Dello Sport'a verdiği röportajda duygularını ve bakış açılarını paylaştı.

Kendimi İtalyan hissediyorum. Hayatımın tamamını Arjantin'de geçirmiş olmama rağmen buraya geldiğimde kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum. Büyükbabam ve büyükannem Arjantin'de yaşıyor ve ben de onları ziyarete geliyorum çünkü onlar daha yaşlı ve onlarla birlikte olmak istiyorum.” İtalya'yı temsil etme kararından memnun olan forvet yorumunu yaptı. Retegui Temmuz 2023'te İtalya'ya geldi. Ancak, Azzurra'da sunumunu henüz Matador de Victoria'nın golcüsüyken yapmıştı.

Mateo'ya Lionel Scaloni tarafından Arjantin Milli Takımı'na çağrılması olasılığı sorulduğunda Retegui net konuştu: “Bunu söyleyemem çünkü o beni aramadı. Roberto (Mancini) beni aradı ve ben de bu konuyu düşünmedim. Hemen evet dedim.” Bana söylediklerinde ve listeyi gördüğümde, ilk uçağa bineceğimi biliyordum” diye itiraf etti. Lautaro Martínez ve Julián Álvarez gibi oyuncuların merkeziliği onun Profesyonel Lig'deki güzel anlarını gölgeledi. Ancak Albiceleste antrenörü şunu gösterdi: Giovanni Simeone, Lucas Boyé veya Lucas Beltrán gibi fırsatlar sunmayı biliyor.

İtalya'ya gelişi ve Roberto Mancini ile ilk karşılaşması hakkında konuşan forvet şunları söyledi: “Gece 12'de geldim ve Mancini beni bekliyordu. Bana buraya oynamak ve gol atmak için geldiğini söyledi.. İki ya da üç gün antrenman yaptım ve bu bana İngiltere ve Malta'ya karşı iki maçta iki gol atarak başlama konusunda güven verdi.“. Mateo, Three Lions'a karşı oynadığı ilk maçla ilgili olarak şunu hatırladı: “Hayal ettiğim bu değildi, çünkü her zaman kazanmak isterim ve bu formayla kaybedemezsin, ama çok güzeldi.”

Retegui, İtalya'nın Avrupa'daki ilk maçına çıktı. (REUTER)

Öte yandan mevcut teknik direktör Roberto Spalletti ile olan ilişkisine ilişkin ise Retegui şunları ekledi: “Ben antrenörün dediğini yapıyorum. Benim için antrenörün sözleri, babamın bana her zaman söylediği gibi kutsaldır. Benim oynamamı istiyor ve oynamamı istiyor.” Topla ya da topsuz takıma yardım edin. Nihayet, Retegui ayrıca İtalyan milli marşını söyleyerek de gururunu gösterdi. “Her zaman marşı söylerim, her zaman güzel söylerim. Beni görmedin mi?” gülümseyerek yorum yaptı.