Mbappé Avrupa Kupası maskeli adam olmaya alışamadı

Leila

Global Mod
Global Mod
Sahip olduğum beklentiler Kylian Mbappe Açık Euro 2024 Gerçeklikten çok farklı oldukları ortaya çıktı. Fransız milli takımının yıldızı, Cristiano Ronaldo'nun Portekiz'ine karşı oynayacağı önemli maçı beklerken “Bu tam bir korku” diyor.

İlk maçtan itibaren, maç sırasında septumunda kırık oluştuğu için sahada %100'ünü veremeyeceğini anlamıştı. Avusturya bu da onu turnuvanın geri kalanında maske takmaya zorladı.

Bu cuma Fransız takımı karşı karşıya geliyor Portekiz Çeyrek final maçına çıkacak ancak forvet hâlâ yüzünü kapatan korumaya alışamadı. “Maskeyle oynamak korkunç. Maskemi sürekli değiştiriyorum çünkü ne zaman beni rahatsız eden, yolunda gitmeyen bir şey olsa, onu değiştirmeye çalışıyorum” dedi. Belçika Fransa'nın golüyle galibiyetle sona erdi Jan Vertonghen.

“Görüşünüzü kısıtlıyor ve ter oluşuyor, onu dışarı atmanız gerekiyor. Ama maskesiz oynayamam. Bundan nefret ediyorum, çok sinir bozucu. Zaten beş kez değiştirdim.”

Mbappé'nin Polonya maçında taktığı maske. Fotoğraf: Reuters

koçu Blues, Didier Deschamps“Önündeki her şey yolunda ama çevresel görüşünde bir şeyler eksik” diye açıkladı.

İlk başta fikri ülkesinin renklerine sahip özel yapım bir maske takmaktı ancak UEFA düzenlemeleri oyuncuların yalnızca aynı renk koruma takmasına izin verdiğinden maske siyah oldu. Model ayarlandı ve 16. rauntta daha sıkı, ancak daha iyi havalandırmalı ve iki yerine bir elastik olanı tercih etti.

“Açıkçası ameliyat olmamaya karar verdiğimde neyle karşı karşıya olduğumu biliyorum. Bu yeni bir durum ve bu da darbe almama ve ağrıların devam etmesine neden olabiliyor. Fransa'yı şampiyonluğa taşımak için her şeyi yapmaya çalışacağım. tepe. Burun en önemli şey değil“itiraf etti.

Mbappé'nin denediği son maske.  AP Fotoğrafı
Mbappé'nin denediği son maske. AP Fotoğrafı