Meksikalı Guzmán'a karşı yapılan güçlü nakavttan ringdeki gergin takasa kadar

Leila

Global Mod
Global Mod
İki dakikadan biraz fazla bir süre yeterliydi José Ángel Gabriel Rosa için Meksikalı Juan Ramón Guzmán'ı yıkın. O Samson boksörRioja'dan 24 yaşındaki yenilgisiz oyuncu, sadece güçlü performansıyla rakipsiz statüsünü korumakla kalmadı, aynı zamanda ilk turda zafer Ayrıca WBA Fedelatin ve WBC Latino süper hafif sıklet kronlarını da korudu.

Arjantin Boks Federasyonu'nda kavga Sadece 145 saniye sürdü.Arjantin boksunun umutlarından birinin ortaya çıkması için yeterli hiyerarşi farkı Dövüşü kazanmak için kesinlikle hiçbir şey yapmayan bir rakibe karşı.

İki dakikalık mücadele bitmeden Rosa'nın sivri sağ eli, Meksikalının ilk kez geri tepmesine neden oldu. Durumu fark eden Arjantinli oyuncu, rakibinin aşırı pasif duruşundan yararlanmaya başladı.

Guzmán'ın savunması daha sonra tüm ipuçlarını göstermeye başladı ve Arjantinli oyuncu bundan yararlandı. Rosa'nın, 31 yıl önce Baja California'da doğan ve bir kez daha sendeleyen adamın yüzünü sıkıca bağladığı ilk turda 38 saniye kalmıştı.

Üç saniye sonra, Samson'un ürkek bir darbesi Meksikalının sağ dizini yere koyması için yeterliydi. ve böylece mücadelenin hakiminden kesin hesabı bekleyecektir. Lakaplı Köpekülkesi dışında oynadığı ilk yarışmada,Havlamayı bile başardım Rioja yerlisi, üç yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Ocak 2021'de başlayan profesyonel kariyerinde 26. zaferi kazandı.

“Yaptığımdan daha fazlasını antrenman yapmak zorunda kaldığım çok zor üç ay geçirdim. Oğlumun geleceğini düşünüyordum ve bu büyük bir motivasyondu. Bugün onun sayesinde buradayım çünkü birçok şey oluyor ve Büyük şeylere, dışarı çıkmaya hazırız“, eski Arjantinli ağır siklet şampiyonu cesaretlendi, 19 nakavt sahibi ve geçen Salı günü ikinci kez baba oldu.

Gelecekteki olası bir rakiple ringdeki gergin alışveriş

Ringte kendisiyle röportaj yapan gazeteci Victoriano Antonio Santillán'ın ringin zirvesinde olduğunu söylediğinde Rosa konuşmayı bitirmişti. “Bakalım Rosa'nın savaşmak istemesi için gübre mi koyacağız. Güç verelim. Bence Rosa'dan daha fazlası, küçük bir gül. Ya da bana öyle geliyor ki ben bu gülü kesecek bahçıvan olacağım”, Toni meydan okudu.29 yıl önce Monte Chingolo'da doğdu ve 12 galibiyet (8 nakavt), 2 beraberlik ve 6 mağlubiyetten oluşan bir rekorun sahibi.

Vücudunu iki kemerle saran şampiyon sert bir şekilde karşılık verdi: “Bunu büyük olduğum için ya da kibirli olduğum için yapmayacağım. En iyilerle savaştım ağır siklet ve süper hafif siklet kategorilerinde. Benim Arjantin'de savaştığım hiyerarşiyle savaştığınızda konuşuyoruz.”

Rosa, mücadelenin sonunda gelecekteki olası bir rakiple güçlü bir mücadele verdi.

“Ama daha fazla sürtüşmem var, Bu kadar abartılı ve bu kadar silahlı bir kariyerim yok. Tıpkı kendilerini atmaya gelen bu insanlar gibi,” diye suçladı Santillán, açıkça Meksikalı Guzmán'ı ima ederek. Ve şunu ekledi: “Uçak biletine ya da konaklamaya para harcamıyorum, bedava geliyorum ve her gün, her an kavga etmekte hiçbir sorunum yok. “Kemerleri kazanmaya hazırım ve hazırım.”

Rosa bahsi ikiye katladı. “Burada eldivenlerimiz var. İstersen şimdi savaşalımdiye bağırdı. Tipik bir tanıtım hilesi gibi görünen şey biraz daha ciddi bir hal aldı çünkü Samsón artık öfkesini gizleyemiyordu ve karşı karşıya durdular Kendini korumaya almadan önce ittiği Santillan'la.

Neyse ki akşam için ikisi de Kısa sürede ayrıldılar ve mesele büyümedi.