Messi nasıl gelecek ve Milli Takımın 9 numarası kim olacak?

Leila

Global Mod
Global Mod
Arjantin Milli Takımı Copa América finaline ulaşma ve iki kez kıta şampiyonluğu için mücadele etme hedefine ulaşmak için sondan bir önceki adımla karşı karşıya. Kanada ile oynanacak yarı final maçı öncesindeki son antrenmandan önce, Lionel Scaloni Bir basın toplantısında konuştu ve bazı şüpheleri gidermeye başladı. Messi, Julián veya Lautaro ve takımın nasıl oynamasını beklediği Jessi Marsch

Milli Takım'ın çeyrek finalde Ekvador'a karşı sergilediği zayıf performansın ardından teknik direktör, bunun takımın en mutlu maçı olmadığını kabul etti: “İçerik nedeniyle bu maçlardan pek keyif almadım, penaltılara diğer maçlardaki kadar acı çektim. Maçı tekrar izleyince, istediğimiz gibi oynamamış olmanın ötesinde, takımdan hiç memnun değilim, bu durum performansla değil, son dakikadaki beraberlikle alakalıydı.”

Kanadalı teknik direktör Marsch, takımının maç bulmak için sahaya çıkıp Arjantin'e zarar vermeye çalışacağını açıklamasının ardından Scaloni, Kuzey Amerikalıların nasıl bir forma giyeceğini hâlâ bilmediğini kabul etti: “Kanada'nın hangi takımı çıkaracağını bilmiyorum. Bunu doğrulamadık ama iyi bir takım ve sahadaki sektörlerde sahip olduğu güçlü yönlerin ötesinde, buna karşı koyabilecek ve ona zarar verebilecek bir takım koyacağız, ki her zaman ana fikir budur.”

DT'ye hangi parti ekilebilir? “Her iki takımın da bunu dikkate alacağını düşünüyorum, yüksek savunmalarını sürdürdüler, bundan daha fazla yararlanabilmek bir seçenek olabilir, bunun nasıl önerildiğini göreceğiz.”

Julián veya Lautaro hakkındaki olağan şüpheyle ilgili olarak Scaloni, kimin oynayacağını tanımlamadı: “Her forvet bir golle katkıda bulunur ki bu en önemli şeydir. Oynama sırası kimde olursa olsun, buna ek olarak buna da katkıda bulunacağını umuyoruz. tüm fedakarlığı ve takıma yardım etme isteği”.

Messi'nin Ekvador karşısında çok az hareket kabiliyetine sahip olduğu görülse de, hastalığından her geçen gün iyileşen Milli Takım kaptanı Scaloni, “Lionel Messi'nin seviyesi iyi, bizim için çok önemli” dedi. Bu kadar yeter Leo iyi, yarın oyunun bir parçası olacak.”

“Oynamak için orada olduğu zamanın %99'u, sahaya her çıkışında oynamak için oradaydı. Bu benim için çok kolay bir karar. Çok açık sözlü bir karar, nasılsın, ben 'İyi değilim, son 30'da oynuyorsun. Formda olduğunda her zaman oynuyor, bir antrenör olarak onu %100 olmasa bile oynamaya uygun gördüğümde hiçbir şüphem olmayacak. Bu bana hiçbir zaman yük olmayacak, en iyi şartlarda olmasa bile bize neler verebileceğini biliyorum, bunun bize çok şey kazandırdığını bilerek ciddi bir hata yapmam,” diye devam etti Scaloni.