“Milli Takıma olan tutkuyu aktarmak önemli”

Leila

Global Mod
Global Mod
Javier Mascherano'nun aradığında ne aradığını anlamak için Nicolas Otamendi katılmak için 23 yaş altı takımı Büyüteci oyunların üzerine koymalısın Arjantin anlaşmazlık Paris 2024 Olimpiyat Oyunları. İşte Irak'a karşı oynanan düelloda gözlemlenen bazı kartpostallar: İlk olarak, kaptanları kura çekiminden sonra Benfica defans oyuncusu takım arkadaşlarına beşlik çaktı; ikincisi, yaralı Lucas Beltrán'ın değiştirilmesini istemek için yedek kulübesine yaklaşmakta hiçbir sorun yaşamadı; Üçüncüsü, Araplar adına kısmi bir eşitlik sağlamak için atlamada Aymen Hüseyin onu yendiğinde sanki finali kaybetmiş gibi yakındı.

“Milli Takıma olan tutkuyu aktarmak önemli”Otamendi bunu kabul ediyor Zurna Lyon'un merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan, U-23'lerin treninin bulunduğu Lomonest'in vahşi komünündeki Parc des sports Courtois Fillot'tan. Ve şöyle devam ediyor: “Javier'le çok iyi bir ilişkimiz var. Oyunlara gelmek isteyip istemediğimi sorduğunda tereddüt bile etmedim. Daha sonra kulübe danıştım çünkü sonunda gelmek zorunda olan onlardı. Neyse ki Rui Costa (Benfica başkanı) bunu anladı ve Milli Takımın benim için ne anlama geldiğini biliyor ve aynı zamanda yaş sorunları nedeniyle diğer maçlarda yer alamayacağının da farkındaydı.

Otamendi, Fas'a karşı yaşanan skandal düşüşte yanlış adımlarla başlayan ve Irak'a karşı kazanılan zaferle toparlanan takımın lideri ve en büyük referansı. Şimdi bu Salı günü Milli Takım, aynı şehirde Ukrayna'yı yenerse çeyrek finale yükselecek. “Çok heyecanlıyız ve halen beklemede olan altın madalyanın hayalini kuruyoruz. Çocuklar bana en iyi şekilde adapte oldular, bazılarını zaten tanıyordum. İnançlı olmanız gerekiyor, o yola girmelisiniz. Biliyoruz. Bu zor çünkü herkes aynı ödülü istiyor” diyor A Milli Takım'da 117 maça çıkan ve 6 gol atan, 4 şampiyonluğu bulunan (2022 Dünya Kupası, Copa América 2021 ve 2024 ve Finalissima 2022).

-Lider olmaya mı hazırlanıyorsunuz yoksa bu size doğal mı geliyor?

-Bu bana çok doğal geliyor. Rekabetçiyim: Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım. Milli Takım tutkusunu, Arjantin formasını giymenin gerektirdiği sorumluluğu aktarmak önemli. Burada çocukların referanslarından biriyim ve onlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Benim sahip olduğum rekabetçi zihniyete sahip olmamı sağlamaya çalıştı. Yarışmak için doğdum ve hangi turnuva olduğu umurumda değil. Milli Takım benim için çok şey ifade ediyor. Burada oynadığınız her şeyin tadını çıkarmaya, rekabet etmeye ve kazanmaya çalışıyorsunuz.

-Milli Takım sizin için nedir?

-Bu tutku. Oraya ulaşmak zordur, bu yüzden performans sergilemek ve mümkün olduğu kadar uzun süre kalmak için çok çalışmanız gerekir.

Sadece birkaç gün önce, vücuduna Rosario dövmesi yaptıran Lionel Andrés Messi'nin Otamendi'nin asla unutamayacağı bir hareketi vardı. Coşkulu ve gülümseyen Leo, Ángel Di María ve Ota'yı, Kolombiya'ya karşı kazanılan final zaferinin ardından üçünün birlikte Amerika Birleşik Devletleri adına Copa América'yı kaldırabilmesi için davet etti. “Bu jestine hiç şaşırmadım çünkü onu çok iyi tanıyorum ve ne kadar mükemmel bir insan olduğunu biliyorum. 2014 Dünya Kupası'na gitmeme gerek olmamasına rağmen 2009'dan beri onunla Milli Takım'dayım. ve Ángel 2008'de Oyunları kazanmayı başardılar ve birbirlerini daha önceden tanıyorlar. Bunlar Leo'ya doğal olarak geliyor ve bu anılar sonsuza kadar bizimle kalacak,” diye sözlerini tamamladı 36 yaşındaki Arjantinli kaptan. .