Oynamaya çıkmadan önce tutuklanan dünyanın en iyi golfçüsünün günü nasıldı?

Leila

Global Mod
Global Mod
Senaristlerin hayal gücünün sınırsızca uçtuğu filmlerden birinin doruk sahnesi gibi görünüyordu. Ama değil. Bu Cuma sabahı erken saatlerde Louisville, Kentucky'de yaşananlar gerçekti. Scottie Scheffler Dünya sıralamasında bir numara ve Augusta Masters (2022 ve 2024) çifte şampiyonu, yarışmaların ikinci günü için Valhalla Golf Kulübü'ne giderken tutuklandı. PGA Şampiyonası, ikinci Ana sezondan kalma.

Görüntü kısa sürede sosyal medyada viral oldu ve tüm dünyaya yayıldı. Daha aşağısı için değildi. Beğenmek Lionel Messi Inter Miami'nin evinin bulunduğu Chase Stadı'na giderken gözaltına alındılar veya kelepçelendiler Lebron James Los Angeles Lakers'ın Crypto.com Arenası civarında, dünyanın en iyi golfçüsü polis karakoluna kabul edildi ve mahkumların kullandığı meşhur turuncu kıyafetle poz verdi. Amerika Birleşik Devletleri'nde sikişmezsin, birden fazla düşündüm.

Her şey, bir otobüsün çarpıp bir yayayı öldürdüğü, alışılmadık bir trafik sıkışıklığına ve çok fazla gecikmeye neden olan talihsiz bir trafik kazası sonucu gerçekleşti. Araçlar insan hızında hareket ediyordu. Dakikalar geçmesine rağmen iz yayınlanmadı. Ta ki bu yıl üç PGA Tour turnuvasını daha kazanan Scheffler'in (Arnold Palmer Invitational, The Players Championship ve RBC Heritage) sabrı tükenene kadar.

Bölgeyi koruyan ve caddeyi kapatan bir polis arabasının yanından geçti. ESPN'den Jeff Darlington'a göre, polis memurlarından biri ona durmasını söyledi ama o buna uymadı ve daha sonra onu kovalayarak arabasından inmesini söylediler. WDRB televizyon sinyalinden gazeteci Eric Crawford, hafif yaralanan polis memurlarından birini arabasıyla sürüklediğini ekledi. Hemen sonra, Onu ittiler, kelepçelediler ve bir polis devriye arabasının arkasına koydular. Gerçekten film gibi.

Video

Döngü. Daha fazla bilgi clarin.com'da.

“Yapacak bir şey yok, hapse girecek” Darlington, Scheffler yardım istediğinde bir polis memurunun kendisine söylediklerini anlattı. ESPN muhabiri ise, belki de sabah 6.30'da karanlık nedeniyle kendisini tutuklayanların, karşılarındaki kişinin uluslararası üne sahip bir kişi olduğunun farkına varmadıklarını söyledi. Ve prosedüre devam ettiler.

Saat 7:30'dan kısa bir süre önce polis karakoluna geldi ve ilk vuruşunu yapması gereken saat olan 8:30 civarında kefaletsiz serbest bırakıldı. Valhalla Golf Kulübü. Aynı zamanda, Duruşmanın 21 Mayıs Salı günü sabah 9'da yapılması planlandı. Oynayabildi ama daha önce olaylara dair kendi versiyonunu anlatmadan önce:

Scottie Scheffler'in açıklaması

“Bu sabah polis memurları tarafından yönlendirildim. Kaotik bir durumdu, daha önce meydana gelen trajik kaza göz önüne alındığında anlaşılabilir bir durumdu ve benden yapmam istendiğini düşündüğüm şey konusunda bir yanlış anlaşılma vardı. Talimatların hiçbirini göz ardı etmeye asla niyetim yoktu. “Bunu bir kenara bırakıp bugün golf oynamaya odaklanmak istiyorum.” PGA tarafından yayınlanan bir açıklamada şunu söyleyerek başlıyor.

“Elbette turnuvadaki hepimiz, bu sabah kazada ölen adamın ailesine en derin taziyelerimizi ifade ediyoruz. Bu gerçekten her şeyi perspektife oturtuyor.”” diye bitiriyor.

Mahkemeye

Dünyanın 1 numarası, 66 vuruşla ikinci tura çıktı (AFP).

Nihayet, Scottie Scheffler Turnuva organizasyonunun aktiviteyi bir saat 20 dakika erteleme kararı almasının ardından saat 10'dan sonra kulübe girdi. Orada onu bekleyen bir hayran kitlesi vardı; aralarında Amerikalının sabahın erken saatlerinde yaşadığı olaya gönderme yapan tişörtler giyenler de vardı.

Mahkumların giydiği geleneksel turuncu takım elbiselerin kopyaları, üzerinde yazı bulunan tişörtler “özgür Scottie” ve hatta bazılarında golfçünün hapishanedeki resminin baskısı var. Gülünç. Sabah saatlerinde yaşanan dramatik durum, öğleden sonraları mizahla ele alınmaya başlandı.

Scottie Scheffler ve tarihe geçecek bir imaj.  Fotoğraf: Matt Stone-USA TODAY Sports
Scottie Scheffler ve tarihe geçecek bir imaj. Fotoğraf: Matt Stone-USA TODAY Sports

Daha sonra Scheffler Gülerek ısınma hareketlerine “hapishane hücresinde esneme” ile başladığını söyledi. İlk raundu ortalamanın altında dört vuruşla tamamladı ve bu Cuma performansını -5'lik bir kısmi vuruşla geliştirdi ve bu performansı yalnızca Collin Morikawa (-6) geride bıraktı.

altı yaptı kuşlar 2, 4, 7, 10, 12 ve 18 numaralı deliklerde ve umacı 11'inde, olaylı bir günü kapatmak için. Toplamda -9 ile genel klasmanda üçüncü sırada yer alan Xander Schaufelle (-12), perşembe günü tarihindeki en düşük tura eşit oldu. Ana dallar ve zirvede kalıyor.

“Hapse girmeyi kesinlikle hiç hayal etmedim, hele yola çıkış saatlerimden bir önceki sabah hapse girmeyi hiç düşünmedim.”' dedi basın toplantısında. Daha sonra merhum adamın ailesine bir kez daha başsağlığı diledi ve ekledi: “Dışarıya çıkıp rekabet edebildiğim için minnettarım. Güzel bir golf turuydu. Kalbim aileyle birlikte ama bunun dışında ben' Burada sevdiğim şeyi yaptığım için mutluyum”.

Scottie Scheffler çalkantılı bir günü bitirmek için düzenlediği basın toplantısında konuştu.  Fotoğraf: AP / Matt York)
Scottie Scheffler çalkantılı bir günü bitirmek için basın toplantısında konuştu. Fotoğraf: AP / Matt York)

Scheffler daha sonra “Beni hapse götüren memur çok nazikti” diye anlattı. “Arabada sakinleşmeme yardımcı olan hoş bir sohbet yaptık. Hiç kızmadım, şok oldum. Bir saat kadar titriyordum. Kesinlikle benim için yeni bir şeydi. Dışarı çıktı, güzelce sohbet ettik ve ardından hapishanedeki memurlar muhteşemdi” diye ekledi.

“Dediğim gibi hapishane memurları muhteşemdi. “Ülkenin dört bir yanında bize hizmet eden insanlara çok minnettarım” diye bitirdi.